Фотопроєкт «ПОДОРОЖ ДАНТЕ»

До 700-ї річниці смерті Данте Аліг’єрі.
До 210-ї річниці народження Ференца Ліста.

«ПОДОРОЖ ДАНТЕ» - фотопроєкт Артема Ляховича, (Україна).

За мотивами “Божественної комедії” Данте Аліг’єріта та “Сонати по прочитанню Данте” Ференца Ліста “Божественна комедія”.

Данте Аліг’єрі (1265-1321) – один з найвидатніших текстів всіх часів, справжня енциклопедія середньовічного світогляду, де уявою автора побудована модель потойбічного світу – Пекла, Чистилища та Раю.

“Подорож Данте”– фотофантазія Артема Ляховича про кохання Франчески та Паоло, оспіване в “Божественній комедії”.

Цей сюжет, доповнений історичними реаліями, надихав видатних композиторів, зокрема Ференца Ліста (“Соната по прочитанню Данте”, “Данте-симфонія”), Петра Чайковського (увертюра “Франческа да Ріміні”), Сергія Рахманінова (опера “Франческа да Ріміні”).

Франческа да Ріміні та Паоло Малатеста – реальні історичні особи. Паоло сватав Франческу для свого брата Ланчотто, проте Франческа прийняла його за самого Ланчотто та закохалася в Паоло. Ланчотто, ревнуючи дружину до брата, лишив їх наодинці.

Закохані читали роман про кохання Ланцелота та Гиневри; читання перейшло в освідчення в коханні... проте до них увірвався Ланчотто й заколов дружину та брата. Вони потрапили до другого кола пекла, де поневіряються душі людей, котрі не змогли приборкати свою пристрасть. Там їх і зустріли Данте з тінню Віргілія, яким Франческа повідала цю сумну історію...

У ролях:
Данте – Еміль Котюжанський
Віргілій – Дмитро Бачинський
Франческа – Софія Павлова
Паоло – Єгор Коваленко
Ланчотто – Максим Артеменко
Янгол – Серафім Хоменко
Чорт – Олександр Матяш

Про автора:
Артем Ляхович (1982) – київський піаніст, фотохудожник, письменник. Професор КМАМ ім. Глієра, кандидат мистецтвознавства, член Національної спілки фотохудожників України. Автор численних фотопроєктів на казково-фантастичні теми за участю дітей та підлітків, зокрема резонансного проєкту “Лісова пісня” (до 150-ї річниці народження Лесі Українки). Мав більше 10 персональних виставок у Києві та містах України.


Експозицію організовано за сприяння Національної спілки фотохудожників України та Національної спілки кінематографістів України щодо виставкового простору та серії виставок кінематографістів та фотохудожників у Центральному Будинку Кіно.

Куратор експозиції:
Валерій Лещинський Creative/Art Director у Kyivphotos-Hall 2012

Інформаційні партнери проекту:
Український Центр Фотомистецтва,
Київська Школа Фотографії
Київська організація НСФХУ
Креативна рекламна агенція «КращЄ»
Журнал «Культурний тренд»

Медіа-підтримка:
fotoafisha.com

Фотовиставка експонується з 08 до 24 грудня 2021 року в арт-локації БУДИНКУ КІНО, вул. Саксаганського 6, Київ, Україна.
Вхід: вільний (на умовах карантинних правил).