Ћого
ѕодписка
» » ‘отовиставка ќлекс≥€ «≥нченка - Ђ–оми Ц це миї

‘отовиставка ќлекс≥€ «≥нченка - Ђ–оми Ц це миї

дата : 08-08-2018   /   ¬ыставки   /   просмотров: 260
ўќ: фотовиставка ќлекс≥€ «≥нченка Ђ–оми Ц це миї
ƒ≈: Ђћузей ≥стор≥њ м≥ста  иЇваї, вул. Ѕогдана ’мельницького 7,  ињв, ”крањна
 ќЋ»: з 24 серпн€ до 3 вересн€ 2018 року.
¬’≤ƒ: в≥льний

¬≥дкритт€ фотовиставки ќлекс≥€ «≥нченка Ђ–оми Ц це миї - 23.08.2018, о 18:00.
” день в≥дкритт€ (23 серпн€) вх≥д за запрошенн€ми. ѕопередн€ акредитац≥€ дл€ преси обов'€зкова.

 онтакти дл€ акредитац≥њ:
 оординатор проекту ™лизавета Ѕоборик≥на
lisa.boborykina@gmail.com

¬ ћузењ ≥стор≥њ м≥ста  иЇва в≥дкриЇтьс€ проект Ђ–оми Ч це миї, до експозиц≥њ €кого ув≥йдуть роботи з фотоциклу ќлекс≥€ «≥нченка та матер≥али з арх≥в≥в ћузею.  ураторами виставки Ї  ост€нтин ƒорошенко та  атерина Ћипа.

ЂЅез ≤ншого нема ћене, само≥дентиф≥кац≥€ будуЇтьс€ на пор≥вн€нн≥, на зовн≥шн≥х координатах та кордонах, на д≥алоз≥. ќтже, без рома нема украњнц€ Ч так складалас€ ≥стор≥€ етнонац≥онального ≥дентитету. ”крањнська культура, звичањ, казки, пов≥рТ€ та забобони насичен≥ присутн≥стю ром≥в Ч загадковою, ≥рон≥чною, л€чною, романтичною. —тол≥тт€ми роми були безперечною складовою етносоц≥ального орган≥зму ”крањни. —ьогодн≥ час сказати: Ђ–оми Ч це миї. ÷им ми визнаЇмо пол≥культурн≥сть, розмањтт€ ”крањни, що в≥дносить њњ до Ївропейськоњ традиц≥њ: поЇднанн€ багатьох нац≥ональних, рел≥г≥йних та культурних субТЇктивностей на невеликих територ≥€х, на в≥дм≥ну в≥д монотонност≥ ¬еликого —тепуї, Ч вважаЇ куратор виставки  ост€нтин ƒорошенко.

ѕроект представл€Ї фотоцикл молодого украњнського митц€ ќлекс≥€ «≥нченка, €кий в≥н створював у 2016 роц≥ в ромському табор≥ на територ≥њ «ах≥дноњ ”крањни, у ¬оловецькому район≥, недалеко в≥д кордону з ”горщиною та –умун≥Їю. ÷≥кав≥сть до ромського житт€, самобутнього св≥ту, що дос≥ не п≥ддаЇтьс€ асим≥л€ц≥њ та глобал≥зац≥њ, збер≥гаЇ архањчн≥сть попри вс≥ комфортн≥ надбанн€ сучасност≥, спонукала «≥нченка уважно та, що важливо, при€зно вдивл€тис€ в ≤ншого. ÷е погл€д людини цив≥л≥зованоњ, в≥дкритоњ, €ка бачить та вивчаЇ у ≤ншому в першу чергу людину. Ќамагаючись зрозум≥ти, а не оц≥нювати. Ќавесн≥ 2018 р. фотоцикл демонструвавс€ в програм≥ щор≥чного м≥жнародного фестивалю Krakow Photo Fringe (ѕольща).

—ьогодн≥шн€ ситуац≥€ з погромами ром≥в на наш≥й земл≥, екстраординарна дл€ украњнськоњ культурноњ традиц≥њ та ≥стор≥њ (за вин€тком час≥в нацистського геноциду), надаЇ цьому фотопроектов≥ ≥ншого звучанн€ та актуальност≥. ’вил≥ дикунства, мороку темних в≥к≥в, що розд≥л€Ї та послаблюЇ ”крањну, протиставл€Їтьс€ переконлива гуман≥стична картина, пропозиц≥€ бачити та замислитис€.

ЂЌа терени сучасноњ ”крањни роми ринули у часи, коли б≥льш≥сть мирного населенн€ вол≥ла б т≥кати зв≥дси св≥т за оч≥ Ч в середин≥ ’V≤≤ ст., п≥д час ¬извольноњ в≥йни п≥д проводом Ѕогдана ’мельницького. ѕричина такоњ активност≥ проста: крањною пересувалис€ величезн≥ арм≥њ, дл€ обслуговуванн€ €ких було потр≥бно багато ковал≥в. ” рем≥сник≥в-ром≥в весь реманент був ≥з собою, вони могли кувати коней ≥ лагодити упр€ж просто на марш≥. ¬т≥м, схоже на те, що дехто ≥з миролюбних ром≥в таки спокусивс€ во€цьким ремеслом: у козацьких реЇстрах трапл€ютьс€ персонаж≥ з пр≥звищами-пр≥звиськами ÷иган, ÷иганчук, ÷иганськийї, Ч зазначаЇ кураторка виставки  атерина Ћипа.

≈кспозиц≥ю також складають експонати з колекц≥њ ћузею ≥стор≥њ м≥ста  иЇва, що в≥дображають сприйн€тт€ ром≥в в украњнськ≥й культур≥. “ут ≥ св≥тлина легенди украњнського театру ћар≥њ «аньковецькоњ в костюм≥ дл€ спектаклю Ђ÷иганка јзаї, ≥ малюнки класика украњнського авангарду јнатол€ ѕетрицького, граф≥ка та живопис митц≥в XIXЧXX стол≥ть.

автор ќлекс≥й «≥нченко


автор ќлекс≥й «≥нченко


¬ рамках проекту Ђ–оми Ч це миї в≥дбудутьс€ лекц≥њ з ≥стор≥њ та культури ром≥в, творча зустр≥ч з молодими украњнськими ромами р≥зних профес≥й, €к≥ розкажуть про власний досв≥д житт€. ÷≥ под≥њ анонсуватимутьс€ окремо.
 омментариев: 0
ƒобавить комментарий
  •  ликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив