Запущено унікальну веб-платформу українського фото - Національна світлинотека «Українська мить»!

Платформа «Українська мить» – унікальна світлинотека візуального контенту від XIX століття до сьогодення в інтернет просторі. Працює ресурс з кінця травня. Головна ідея – це збір та систематизація старої та сучасної української фотографії. Також, однією з ідей «Українською миті» є створення позитивного іміджу України у світі. Хоча сайт працює у тестовому режимі, вже можна переглянути понад 2100 цікавих фотографій.
Унікальні кадри херсонської пустелі та карпатських річок, яскраві портрети українців тепер і 30,40,50 років тому, історичні події, «репортаж» і «художнє фото», «студійне» і «в полі», від про професіонала і аматора — все це віднедавна можна побачити, придбати і подарувати за допомогою нової унікальної веб-платформи візуального українського контенту «Українська мить». Такою Україну ви ще не бачили! Так Україну ви ще не фотографували!

Трохи менше року тому молоді і амбіційні — Юрій БАЛАНЮК, Данило ЦЬВОК, Юлія МАРТИН разом з ідейними натхненниками Олександром СВЯТОЦЬКИМ та Русланом СТЕФАНЧУКОМ задумали зробити проект, який би перевернув уявлення про Україну як в межах її кордонів так і далеко поза ними. Проект, який дозволить українським фотографам заробляти більше. Проект, який буде здатний задовольнити потребу як якісного медіа так і вибагливого колекціонера. І от сьогодні вони вже готові представити його широкому загалу.

Серед головних задач платформи – просування ідеї національної ідентичності українського народу. «Я дуже хотів би, щоб кожен громадянин, який проглядає світлини чи то історичні, чи то сучасні, відчував себе українцем. Історія завжди з нами», – зауважив під час прес-конференції в Українському кризовому медіацентрі співзасновник світлинотеки академік Національної академії правових наук України, Президент Благодійної організації «Всеукраїнський благодійний фонд європейської інтеграції, безпеки і гуманітарних проектів «Відродження України» Олександр СВЯТОЦЬКИЙ.
«Ми реалізовуємо проект власними силами і коштом. Бо точно знаємо, що в Україні є люди, які вміють оперувати інструментами сучасного світу – зокрема цифровим фото – на стільки круто, що здатні потрясти увесь світ. Пригадуєте, як фото з Майдану фотокора Владислава Мусієнко підкорило один із найпрестижніших у світі конкурс репортажної фотографії - World Press Photo 2015?», - каже СЕО проекту «Українська Мить» Юрій БАЛАНЮК. Хлопець додає, що веб-платформа задумувалась передусім як соціальний, а вже потім комерційний проект. «Перш за все ми хочемо зберегти і показати світові Україну через фото у всесвітній павутині. Якщо наше бажання знайде декілька мільйонів вдячних адресатів, тоді вже можна буде говорити про якусь комерцію»,

говорить Юрій БАЛАНЮК.

 
«Інтернет-платформа - це найдешевший спосіб популяризувати Україну як країну, її культуру, її життя, її проблеми», – підтримує задум команди відомий український фотограф Ігор ГАЙДАЙ.

За словами виконавчого директора проекту «Українська Мить» Данила ЦЬВОКА, цільова аудиторія, на яку сьогодні активно працює команда – це «україновибагливі з усього світу». «Наш клієнт – не обов’язково україномовний. Але йому цікава Україна, її історія, її природа, її культура, її люди», - каже хлопець.

До речі, серед тих, хто вже активно підтримує команду «Українська Мить» і відомий театральний режисер, креативний директор «Євробачення 2017» Сергій ПРОСКУРНЯ.
«Ці два слова – українська мить – дуже чітко передають головний меседж платформи: ціну миті, вартість миті, вартість історичного моменту, який зафіксований у світлинах майстрами і який в цей же момент стає історією», - відзначає вдалу назву проекту культурний діяч.

Ресурс працює в тестовому режимі за адресою www.uamoment.com з кінця травня цього року. На сайті вже розміщено близько 1700 фотографій українських фотографів. Зокрема серед них – роботи відомого фотокореспондента, володаря гран-прі та премії «Золотий «День» Міжнародного фотоконкурсу репортажної фотографії Щоденної всеукраїнської газети «День» Костянтина ГРИШИНА.

Тож розробники платформи уже сьогодні запрошують майбутніх партнерів до співпраці. Зареєструватися, завантажити та поділитися власними фотографіями ви можете за адресою http://uamoment.com/