fotoafisha.com – все про фотографію / Арт-проєкт Сергія Гуменюка «Привоз – жива легенда Одеси»

Арт-проєкт Сергія Гуменюка «Привоз – жива легенда Одеси»

ЩО: арт-проєкт «Привоз – жива легенда Одеси», автор Сергій Гуменюк (Україна)
ДЕ: Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. С. Грушевського, вул. Троїцька, 49/51, Одеса, Україна
КОЛИ: 19 жовтня – 19 листопада 2022 року
ВХІД: вільний


Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини
Одеської обласної державної адміністрації
Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. С. Грушевського
Одеський обласний центр української культури

19 жовтня 2022 року, о 15.00 МУЗЕЙ УКРАЇНСЬКОЇ КНИГИ відкриття виставки та презентаця книжки «Феномен одеського Привозу».

   
Одеса – місто сонця і моря, а ще, поза сумнівом, – одеської кухні, численних кафе та ресторанів і, звісно, – Привозу! Щорічно сотні тисяч туристів приїжджають, щоб насолоди-тися атмосферою і неповторним колоритом знаменитого міста, і майже кожен прагне неод-мінно відвідати Привоз...


Привоз і справді заслуговує на особливу увагу. Недарма за майже 200-річне існування цей унікальний базар став відомим у всьому світі, він оспіваний у піснях та легендах, про нього жартують в анекдотах і загалом – це яскрава візитівка Одеси. Проект, який свідчить про цю неповторність, був реалізований протягом 2008-2021 років. Це – авторське дослідження Привозу як особливого культурного середовища через фотографію.

Під час виставки відбулась презентація книги Сергія Гуменюка «Феномен одеського Привозу», яка була видана за підтримки Одеської ОДА.


Сергій Гуменюк – фотохудожник, журналіст, голова правління Одеської фотографічної асоціації (ОФА), член Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP), заслужений діяч ми-стецтв України.

Усі представлені фотографії виконані вручну, за технологією ціанотипія на акварель-ному папері і тоновані. Складність процесу і неможливість точного повторення роблять кожну роботу унікальною. Експериментуючи з альтернативними методами друку своїх робіт, автор прийшов до висновку, що їх використання робить твори цікавими, а творчі задуми – більш переконливими. Немає ніякої таємниці в тому, що кожен художній твір, кожен сюжет у візуальному мистецтві повинні мати свій розмір, свою техніку виконання і свою подачу.


Ціанотипія (cyanotype), сонячний друк, – це старий спосіб монохромного фотографіч-ного друку, який давав відбитки блакитного відтінку. Винайдено цей спосіб у XIX столітті англійським вченим сером Джоном Гершелем майже відразу після винаходу дагеротипії. У 1842 році відбулася публічна презентація цього методу в Королівському науковому товарис-тві в доповіді «Про хімічні впливі променів сонячного спектру на препарати на основі срібла та інших речовин, металів і не металів, а також про деякі нові фотографічні процеси».


В публікації використані фото Ангеліни Тарасенко та Олега Владимирського.
25-10-2022, 11:37
Вернуться назад