Ћого
ѕодписка
» » » ёв≥лейний Ђ‘отоѕј¬Ћќї

ёв≥лейний Ђ‘отоѕј¬Ћќї

дата : 31-07-2018   /   ќбучение / ‘отовстречи   /   просмотров: 228
ќсь вже пТ€ть рок≥в посп≥ль в ƒмитровичах, що за 15 к≥лометр≥в в≥д Ћьвова, в липн≥ збираютьс€ фотографи з р≥зних куточк≥в ”крањни, щоб вшанувати памТ€ть про свого колегу, кор≥нного дмитровичанина ѕавла ƒробТ€ка. “ут в≥н розпочав св≥й життЇвий шл€х, тут ≥ знайшов останн≥й пристанок. јле найб≥льш важлив≥ роки, в сенс≥ творчост≥, ѕавло прожив у ≤вано-‘ранк≥вську. ¬ласне на 80-90-≥ роки минулого стол≥тт€ припав розкв≥т його таланту, саме т≥ роки були найб≥льш продуктивними ≥ результативними.

Ѕ≥л€ ѕавлового об≥йст€, с. ƒмитрович≥
„астина групи учасник≥в пленеру, зл≥ва направо: ёрко „ерневий (Ѕолех≥в), ≤гор Ћозовський (ƒмитрович≥) - плем≥нник ѕавла, Ќелл≥ —п≥р≥на ( ињв), ћихайло ѕецкович (ясениц€, “урк≥вський район), ћарус€ —лобоженюк ( ињв), “арас ѕрохасько (≤вано-‘ранк≥вськ), —ерг≥й  ниш ( ривий –≥г), ћикола “инкалюк (¬инники-Ћьв≥в).

—ередину липн€ вибрали не випадково, адже 12 липн€ Ц це ƒень св€тих ¬ерховних апостол≥в ѕетра ≥ ѕавла, а також ƒень фотографа ≥ ƒень св€тоњ ¬ерон≥ки - покровительки фотограф≥њ. ўе й перша документальна згадка про ƒмитрович≥ датуЇтьс€ 18 липн€ 1364 року. ¬се з≥йшлос€ ≥деально, тому ƒавид≥вська ќ“√, до €коњ вже другий р≥к в≥днос€тьс€ ƒмитрович≥, запропонувала м≥сцев≥й громад≥ в≥дсв€ткувати ƒень села в час≥ проведенн€ фотопленеру, що й було усп≥шно реал≥зовано.

‘отографи в ход≥ пленеру: ¬олодимир ƒубас (Ћьв≥в), јндр≥й јфтанаса (¬инники), ёрко „ерневий (Ѕолех≥в)
Ќаш≥ фотомодел≥: ћарус€ —лобоженюк ( ињв), “ан€ ѕавлик (≤вано-‘ранк≥вськ), Ќелл≥ —п≥р≥на ( ињв), —оф≥€ ¬арава (ƒмитрович≥)
÷ьогор≥чний пленер був подв≥йно юв≥лейним, оск≥льки в травн≥ ѕавлов≥ виповнилос€ с≥мдес€т рок≥в. «а пТ€ть рок≥в гост€ми ƒмитрович побували фотографи з  иЇва, ¬≥нниц≥,  ривого –огу, ћиколаЇва, јрцизу, –≥вного, —ум, ’аркова, „ерн≥вц≥в,  амТ€нець-ѕод≥льського, Ћуцька, ’мельницького а також з ƒрездена. «вичайно, найб≥льш масовим на цих пленерах було представництво фотосп≥льнот ѕрикарпатт€ ≥ Ћьв≥вщини, а саме обласних орган≥зац≥й Ќац≥ональноњ сп≥лки фотохудожник≥в ”крањни ≥ народного фотоклубу У олумбФ з “исмениц≥ - це головн≥ натхненники ≥ орган≥затори даного заходу.

ƒосить важливо в≥дзначити, що цього року “исменицьким в≥дд≥лом культури ≥ Ќародним домом “исмениц≥ була надана вагома орган≥зац≥йно-техн≥чна допомога у проведенн≥ пленеру. Ќе виключено, що це стане першим кроком у налагоджен≥ культурно-мистецьких стосунк≥в обох громад.

ѕоступово, р≥к за роком, програма пленеру виходила за рамки фотосправи. ќск≥льки ѕавло ƒроб'€к був людиною багатогранною ≥ в коло його ≥нтерес≥в входило, окр≥м фотограф≥њ, багато ≥нших творчих жанр≥в, то серед його друз≥в ≥ шанувальник≥в було чимало художник≥в, письменник≥в, журнал≥ст≥в, музикант≥в, театрал≥в ≥ т. п. “ому не дивно, що у ƒмитровичах вже побували з≥ своњми творчими вечорами прикарпатський письменник ёр≥й јндрухович, кињвський поет ¬≥ктор Ќагорний, художниц€ з ≤вано-‘ранк≥вська “ет€на ѕавлик. ÷ього року в≥дбувс€ творчий веч≥р ≥ автограф-сес≥€ письменника “араса ѕрохаська, акварельний майстер-клас “ет€ни ѕавлик, концерт етно-рок гурту Ђѕеркалабаї.

” цьому роц≥ пленер розпочавс€ в≥дкритт€м фотовиставки ЂBest of ‘отоѕј¬Ћќї Ц кращих роб≥т ѕавла ƒробТ€ка пер≥оду 1980-90 р.р. ¬≥дкривали виставку зав≥дуюча в≥дд≥лом культури ƒавид≥вськоњ ќ“√ ’ристина  учак ≥ директор м≥сцевоњ б≥бл≥отеки √алина Ўапайко. ќсобливо д€кую њм обом, бо без њхньоњ допомоги ≥ спри€нн€, все вигл€дало б Ђм≥стечкової та надто скромно.

«авд€ки матер≥альн≥й п≥дтримц≥ ƒавид≥вськоњ ќ“√ фотовиставка отримала чудову Ђодежинуї - кап≥тальн≥ дубов≥ рами до роб≥т та транспортувальн≥ скрин≥ дл€ перем≥щенн€ виставки, оск≥льки колекц≥ю чекаЇ тривала подорож галере€ми ≥ виставковими залами ”крањни. ј в нед≥льний день, коли св€ткувалос€ день села, традиц≥йно в≥дкрилас€ виставка фотороб≥т учасник≥в пленеру на основ≥ матер≥алу в≥дзн€того в ƒмитровичах в попередн≥ роки.

ћешканц≥ ƒмитрович ≥з задоволенн€м розгл€дали фото, вп≥знаючи себе, родич≥в, сус≥д≥в, р≥зн≥ под≥њ, м≥сц€ та околиц≥ р≥дного села.

¬иставка Best of ‘отоѕј¬Ћќ усп≥шно д≥сталас€ в ƒмитрович≥
ћонтаж експозиц≥њ Best of ‘отоѕј¬Ћќ в Ќародному дом≥ ƒмитрович
ƒо св€та села готувалис€ не т≥льки учасники фотопленеру, ЂЌародний д≥мї та його самод≥€льн≥ колективи, але й ус≥ мешканц≥. ѕрибирали б≥л€ своњх осель, працювали над облаштуванн€м майданчика б≥л€ Ќародного дому, готували фанзону дл€ вбол≥вальник≥в, прикрашали територ≥ю. —в€ткуванн€, за украњнським звичаЇм, розпочалос€ з Ѕогослуж≥нн€ у м≥сцев≥й стареньк≥й церкв≥ св€того јрхистратига ћихањла (1765 р.), в ЂЌародному дом≥ї в≥дбувс€ св€тковий концерт. ”с≥х присутн≥х прив≥тали представники ƒавид≥вськоњ с≥льськоњ ради ќ“√  ухарський ≤. я. та  ≥т. «. ћ., староста ћар≥йко ћ. —. ј дал≥ виступали м≥сцев≥ самод≥€льн≥ колективи, а також гост≥ з навколишн≥х с≥л „ишок, √лухович≥в,  ротошина.

ѕо зак≥нченн≥ концерту дмитрович≥вськ≥ козаки пригощали ус≥х бажаючих смачним кул≥шем та смаженою картоплею. ј на подв≥рТњ до вечора лунали народн≥ п≥сн≥ Ц сп≥вали вс≥ охоч≥. ƒ≥тей розважали ан≥матори Ђ—≥мкаї ≥ ЂЌуликї доки не стемн≥ло. ¬ечора дмитровичани чекали з нетерп≥нн€м. ≤ ось на решт≥ на сцен≥ зТ€вилис€ довгооч≥куван≥ ≥ незвичайн≥ гост≥ Ц гурт ЂFamilia Perkalabaї. ѕлоща б≥л€ Ќародного дому заповнилас€ людьми ≥з першими звуками музичних ≥нструмент≥в. «давалос€, що все село, а, може, ще й сус≥дн≥ села, бавилис€ разом з нами. ‘антастична атмосфера, класна музика ≥ неперевершен≥ виконавц≥ створили справжнЇ чудо Ц танцювали вс≥ в≥д маленьких до стареньких.

¬же дев'€ть рок≥в ‘отоѕј¬Ћј нема серед нас. јле його друз≥ памТ€ть про свого товариша п≥дтримують ≥ шанують. ўор≥чн≥ фотозустр≥ч≥ в ƒмитровичах вже стали традиц≥Їю, на могил≥ ѕавла встановлено символ≥чний знак Ц металеву фотокамеру на триноз≥ (аналог≥чну, що у ≤вано-‘ранк≥вську в скверику б≥л€ медакадем≥њ). ќдна з вулиць ƒмитрович, де жив фотохудожник, названа його ≥менем. ¬ планах Ї встановленн€ мемор≥альноњ дошки на вулиц≥ √ординського в ≤вано-‘ранк≥вську, де була роб≥тн€ ‘отоѕј¬Ћј, виданн€ фотоальбому на основ≥ матер≥ал≥в з пленер≥в в ƒмитровичах, перевтворенн€ фотопленеру в мистецький фестиваль.

–остислав  ондрат
 омментариев: 0
ƒобавить комментарий
  •  ликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив