«ГЕНОЦИД» - фотопроєкт Іллі Бела

ЩО: фотопроєкт «ГЕНОЦИД, автор Ілля Бел (Україна)

ДЕ: Арт простір «МАЛА ОПЕРА», вул. Дегтярівська 5, Київ, Україна

КОЛИ: 24 лютого – 10 березня 2023 року,

ВХІД: вільний


До річниці початку широкомасштабної російської агресії проти України, фотопроєкт Іллі Бела (Україна) «ГЕНОЦИД». Відкриття і tv-презентація – 24 лютого 2023 року, 18:00.


Про автора:

Ілля Бел, народився у Києві у 1974 році. З 2012 року успішно заимаєтся арт-фотографією. За цей час відбулися численні персональні та групові виставки як в Україні, так і за кордоном.

Сьогодні його основна творча ідея: фотографія без обмежень, намагання у своіх роботах виити за рамки зображення, підключаючи простір і час, як елементи творчості. У 2023 Іллю було прийнято до Національної спілки фотохудожників України.


От, що говорить сам автор:

“2022 рік змусив переосмислити власне відношення до творчості. Основною метою стало зафіксувати та донести до якнайширшого загалу те, що відбувається із суспільством на тлі повномасштабного військового вторгнення на територію України. Але не тільки безспосередні документальні кадри з місця подій мають значення. Людські долі, найсильніші переживання, трагічні події навколо, ось на чому я намагаюсь фокусуватись зараз.”


Опис ідеї:

Фотопроєкт «Геноцид» – нагадування про наистрашніші моменти терору росіиських віиськових щодо украінського мирного населення. Кожне фото - це місце і дата або період в які відбулась трагедія. Розстріли цивільних, ракетні удари по центру міста, катування, приховані поховання, зруиновані будинки та торгівельні центри, бомбардування вокзалів та бомбосховищ - всі трагедіі задокументовані, незабуті та непробачені!


До кожноі світлини додається коротенька довідка та/або цитата з повидомлень офіціиних осіб щодо трагедіі. Маємо 22 світлини, але перелік, як і кількіть випадків геноциду, далеко не вичерпании. Наприкінці лютого 2022 року багато людеи виіжджали на світ очі, кидаючи своє мирне життя. Багато сімеи лишились по різні боки кордонів. Батьки боялись загубити своіх дітеи тож писали на іх спинах імена та телефони, за якими можна було б відшукати один одного. Своєрідна нотатка на згадку.

А в цеи час в залишених та навіть в мирних далеких від фронту містах відбувались подіі, які вже ми в свою чергу не маємо права забути. На оголених спинах громадян Украіни різного віку, статі, національності та походження вписані міста та дати, що на довгі роки стануть датами жалоби для всього украінського суспільства.


Організатори:

Національна спілка фотохудожників України

Арт-об’єднання «Kyivphotos-Hall 2012»


Куратор експозиції:

Валерій Лещинський, Creative/Art Director Kyivphotos-Hall 2012


Генеральний інформаційний партнер експозиції:

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «HELP UA PHOTO» (Україна)


Інформаційні партнери виставки:

Національна спілка кінематографістів України

Київська організація НСФХУ

Український Центр Фотомистецтва

Київська Школа Фотографії


Медіа підтримка:

fotoafisha.com


Замовлення авторської екскурсії:

Адміністратор +38(068)236-45-88