Фотовиставка «Київ-Військовий»

ЩО: "Київ-Військовий" - виставка фоторобіт Сергія Познанського
ДЕ: зал «Хлібня», Національний заповідник «Софія Київська», вул. Володимирська, 24, м. Київ, Україна
КОЛИ: 22 лютого – 08 березня 2023 року, щодня (крім понеділка) з 10:00 до 17:30
ВХІД: за квитком до музею «Хлібня»


З початком війни, повномасштабної окупації України, я принципово залишився в Києві. Це моє улюблене місто, де я народився, тут пройшло моє дитинство, тут я здобув всі свої знання та навички. Я знав, що можу бути корисний саме в рідному місті.


У березні вантажив мішки з піском, так необхідні для оборони, а потім з'явилась можливість займатися журналістською діяльністю. Багато їздив по Києву та околицях, знімав інформаційні репортажі. Багато чого бачив та і усвідомив, як же сильно змінився мій Київ за цей час.


Усім звичні та знайомі місця перетворилися на зловісні та потворні форми. На вулицях з'явилися протитанкові їжаки, бетонні блок-пости, мішки з піском стали звичними, а пам'ятники стали кубами і паралелепіпедами. Я не міг залишатися осторонь цих подій і вирішив фотографувати знайомі всьому світу туристичні місця Києва через призму свого сприйняття. Взяв фотоапарат і пішов знімати.


Часто доводилося працювати під час повітряних тривог, під звуки сирен. Від самого початку я поставив перед собою мету, відмовитися від простого репортажу і фіксування подій. Тому мій вибір припав на камеру, яка знімає в інфрачервоному спектрі. І в чорно-білих тонах. Цей прийом дозволив мені посилити і без того гнітючу атмосферу міста. Але і це ще не все. Далі я надрукував фотографії на трансферному папері, підготував золоту поталь та переніс зображення на акварельний папір. Вийшла серія робіт, виконана за авторською технікою, в одному екземплярі.


Організатор фотовиставки: Dom Майстер Клас