ДЕ: Арт-простір Будинку Кіно, вул. Саксаганського 6, Київ, Україна
КОЛИ: 17 жовтня – 17 листопада 2022 року, кожного дня з 12:00 до 20:00
ВХІД: вільний
Відкриття і презентація фотопроєкта «ХЕРСОНСЬКИЙ ЩОДЕННИК», автор Михайло Рай (Україна) – 17 жовтня 2022 року о 17:00.
Експозицію організовано за сприяння Національної спілки фотохудожників України та Національної спілки кінематографістів України щодо виставкового простору та серії виставок кінематографістів та фотохудожників у Центральному Будинку Кіно.
Про проєкт:
Коли на початку березня 2022 року російські військові окупували місто, багато мешканців виїхало, але фотохудожник Михайло Рай вирішив лишитися. З початку війни він веде творчий щоденник, де публікує власні фотоколажі та описує життя в умовах окупації.
Михайло народився і виріс у Херсоні. Моряк за професією, він захопився фотографією. Якось побачив «дуже реалістичні колажі» та вирішив робити щось подібне. З мореплавством було покінчено...
Зрозумівши, що війна не минется швидко, художник почав вести в інстаграмі щоденник. Кожен допис він супроводжує колажем – «Хтось бере до рук зброю, хтось займається волонтерством. У мене найкраще виходить робити фотоколажі та писати», — пояснив він.
В умовах війни швидкість роботи зросла: раніше на один твір Рай витрачав у середньому тиждень-півтора, зараз — декілька днів. Для деяких дописів він бере колажі з власного архіву. Нарочито прості колажі з проєкту Рая нагадують сюрреалістичне жахіття перебуваючи в якому прагнеш одного — якнайшвидше прокинутися. Це відчуває багато хто під час війни.
До експозиції увійшли деякі фотороботи, які зробив художник в окупованому Херсоні.
Інформація - ©Bird In Flight, 2022
От що пише про себе автор:
«Я народився 22 лютого 1984 року в Херсоні, в родині корабельних кухарів. Моє дитинство та юність пройшли на руїнах комуністичної епохи з усіма витікаючими наслідками. Абсолютно не знаючи себе і того, чого я насправді хочу, я пішов стопами своїх батьків до кар'єри морського офіцера. У пошуках сенсу я почав експериментувати з цифровою фотографією виключно як хобі. Все змінилося в 2009 році, коли я вперше побачив реалістичні цифрові колажі. З тих пір я активно працюю і розвиваюся в цьому жанрі, отримуючи задоволення від створення творів мистецтва з духовно-філософським змістом. Експериментуючи з техніками та образами, я знайшов власний стиль, щоб передати як раціональну, так і чуттєву сторони мого світу. Я використовую свою мистецьку практику як інструмент для дослідження та перетворення себе. Я сподіваюся, що відкриття, виражені в моєму мистецтві, надихнуть інших досліджувати і розуміти внутрішнє «я» та знайти свій власний шлях на цій карті».




Куратор експозиції:
Валерій Лещинський, Creative/Art Director у Kyivphotos-Hall 2012
Координатори експозиції:
Творчий колектив арт-об’днання «Kyivphotos-Hall 2012»
Інформаційні партнери виставки:
Національна спілка фотохудожників України
Національна спілка кінематографістів України
Київська організація НСФХУ
Український Центр Фотомистецтва
Київська Школа Фотографії
Креативна рекламна агенція «КращЄ»
Журнал «Культурний тренд»
Медіа підтримка:
fotoafisha.com
Фото на афіші - Михайло Рай, 2022