«Колумб» у науковому дослідженні

Не так давно Інститут культурології Рівненського державного гуманітарного університету в одному зі своїх збірників наукових статей опублікував дослідження кандидатки мистецтвознавства, доцентки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, членкині Національної спілки художників України Надії Бабій про творчий шлях, розвиток і феномен народного фотоклубу «Колумб» з Тисмениці, що на Прикарпатті.

 
Дослідження присвячене висвітленню творчої та суспільної діяльності фотоклубу «Колумб» в контексті розвитку актуальних мистецьких та культурних тенденцій 80-х років ХХ – поч. ХХІ ст. Визначено ключові експерименти фотохудожників із формою, натурою та змістом. Наголошено, що завдяки новаторським стратегіям фотоклуб не лише пропагує творчість талановитих митців, а й створює культурні та соціальні проекти, що популяризують регіон у світовому культурному просторі: виставки сучасної фотографії, творчі пленери, соціальні проекти, що привертають увагу до питань розвитку регіону.

Тут подано кілька характерних робіт учасників колективу, про які йдеться в тексті дослідження.
  
   
Текст статті та інші ілюстрації доступні на сайті фотоклубу: https://photocolumb.at.ua/news/fenomen_kolumbu/2021-10-22-162

Повна публікація в науковому виданні "Збірники, Культурологія, Випуск 35 - сторінки 245-251".