Відкриття фотовиставки «УКРАЇНА МОЛОДА»

ЛЕВ ГРИЦАК
КОЗАЦЬКА СЛОБОДА "РАКОВЕЦЬ"
ГО "КРАСА БЕЗ КОРДОНІВ"
НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА ФОТОХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ
AРТ-ОБ`ЄДНАННЯ «KYIVPHOTOS-HALL 2012»

Відкриття фотовиставки «УКРАЇНА МОЛОДА» 12 вересня 2021 року о 12:00.
Дефіле автентичних костюмів о 14:00.


Перший Всеукраїнський фестиваль історичної пісні та поезії «Шабелина» відбудеться 12-13 вересня в селі Воля Якубова Дрогобицького району Львівської області - локацією фестивалю стане зона зеленого туризму «Козацька слобода «Раковець» на околиці села. Місце проведення фестивалю не випадкове. Воно пов’язане з іменами двох українських героїв різних епох, що народилися на Львівщині, - це гетьман Петро Сагайдачний та один з провідників ОУН Андрій Мельник.
Від Сагайдачного до Мельника - до героїв сьогоднішнього дня - така історична палітра нового фестивалю. Його місія — провести тяглість через покоління української слави, української звитяги.
Дводенна програма заходу передбачає концерти за участі відомих сучасних музикантів, співаків, поетів із різних регіонів України.
Звучання історичних пісень та віршів, виставки українських художників і фотографів на історичну та автентичну тематику, історичні реконструкції подій часів Сагайдачного та Мельника, — це те, чим буде наповнений Фестиваль.

До заходу прєдналось ГО "УКРАЇНСЬКА КРАСА БЕЗ КОРДОНІВ" з фотовиставкою «УКРАЇНА МОЛОДА», за сприяння Національної спілки фотохудожників України та арт-об’єднання «Kyivphotos-Hall 2012»!

Ось що сказала Art-directeur&Producer проекту Ukrainian Beauty, Голова ГО "КРАСА БЕЗ КОРДОНІВ" Галина Совенко-Шевердіна:

"Протягом останнього століття ми втратили зв'язок часів. Уявлення про український народних костюм ми також втратили запровадженням уніфікованого сценічного образу українця. Історично Україна складалась з етнографічних регіонів, кожному з яких яких була притаманна своя традиція вбирання, зі своїми відмінностями в кожному населенному пункті. Про це ми можем дізнатись з артефактів, які залишались після наших пращурів та зі старих фотографій. Збиранням артефіктів та їх зберіганням займаються колекціонери та музейні працівники. Вивченням традицій вбирання, знаків на сорочках займаються етнографи та історики. Цінність має не лише сама сорочка, а комплекс вбрання, з якого можна зробити висновки про те, як виглядали українці 100 років тому, про духовність, про культуру, про цінності, про особливості народних ремесел відповідної місцевості України. Складання комплексу вбрання - наукова робота, яка потребує вивчення знань, років досвіду, етнографічних експедицій, збирання елементів одягу.
Це не тільки високодуховна культура вбирання, а й надзвичайно красиве явище, такі фотографії - вершина культурного айсбергу та місце для медитації.
Знімкування комплексів вбрання, які лишились на території України також надасть можливість майбутнім поколінням по нашим кольоровим знімкам вивчати нашу культуру і через сто - двісті років надалі. Такі фотографії дають можливість не тільки вивчати, а ще і відтворювати елементи одягу, коли їх не стане.
Ми висвітлюємо культурні першоджерела України, правду, яку ми дістаємо зі скринь наших бабусь. Доводимо багатство нашої культури, щоб самоідентифікуватися як окрема територія.»

ГЕНЕРАЛЬНІ ПАРТНЕРИ ЗАХОДУ ГО "УСПІХ БЕЗ КОРДОНІВ", СВІТЛАНА ВИНОГРАДЕНКО ТА ОЛЕНА КУКУРУДЗ АМБАСАДОРКИ УКРАЇНСЬКОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА.

Представлені фотоработи - Андрія Головахи, Наталлі Дворницької, Миколи Заварики, Ольги Горіної, Олександри Павлової, Ірини Шейкіної, Олександра Мордерера.

Автентичні костюми з колекції Олени Скрипки (Україна).


Куратор фотовиставки:
Валерій Лещинський (Україна)

ЗАПРОШУЄМО вже у цю неділю, 12 вересня, у село Воля Якубова, що у Дрогобицькій громаді,Лбвівської області на І Всеукраїнський фестиваль історичної пісні та поезії «Шабелина», початок о 11:00 !

Інформація і контакти по фестивалю:
(03244) 3 84 55
office@drohobych-rda.gov.ua

Контакти для участі у фотозйомках в автентичних костюмах:

+38 066-517-03-63
ukrainianbeautycontest@gmail.com

Інформаційні партнери фотовиставки:

Національна спілка фотохудожників України
журнал «Культурний тренд»
Арт-об’єднання «Kyivphotos-Hall 2012»
Київська організація НСФХУ
Київська Школа Фотографії
Український Центр Фотомистецтва

Медіа-підтримка:
fotoafisha.com

Фотовиставка експонуватиметься постійно у Арт-просторі Козацької Слободи "РАКОВЕЦЬ", с. Воля Якубова, Дрогобицький район, Львівська область, Україна.


Фотографія на постері - Андрій Головаха