З Україною в серці

ЩО: Документальна фотовиставка «З Україною в серці»
ДЕ: Народний дім міста Тисмениця, вул. Галицька 15, Тисмениця, Україна
КОЛИ: з 22 серпня 2021 року
ВХІД: вільний (на умовах дотримування карантинних правил)

«З Україною в серці» - єкспозиція відображає період 1989-2002 років - це різноманітні події, мітинги, виставки, зібрання, урочистості, презентації, свята і т. п., що відбувалися в ті роки в Тисмениці та районі. Тому не варто шукати тут відображення подій останніх років - це буде в наступній виставці, наприклад, до 40-річчя Незалежности.

Дана виставка - це незначна частина фотографій з фондів народного фотоклубу "Колумб", яка сформована з робіт сімох колумбівців: 1. Тараса Дутки;
2. Ростислава Кондрата;
3. Юрія Кукудяка;
4. Богдана Мохняка;
5. Івана Постоловського;
6. Віктора Солодкого;
7. Володимира Струка.

Важко стверджувати, що фотографуючи ті чи інші події, фотографи сподівались через тридцять років побачити свої роботи на фотовиставці. Певно більше спрацювала професійна потреба фіксувати життя рідного краю в перші роки Незалежності, бо в ті роки не так багато людей володіли фотокамерами.

   
Більш повно даний період з життя Тисмениччини висвітлений в книзі Ярослава Єфімчука і Йосипа Карпіва "Літопис Незалежности", де вміщено кілька сотень фотографій з тих часів. Презентація книжки відбудеться в рамках церемонії відкриття виставки. Окрім фотографій колумбівців у книзі вміщено фото з приватних архівів Романа Ткача, Ярослава Єфімчука, Романії Постолянюк, Йосипа Карпіва, Галини Трошко, Ігоря Дейчаківського, Василя Кабана, Володимира Заника, Миколи Мацюка, Мирослави Василюк, Зеновія Маціборко та інших. Багато-хто на фотографіях впізнає себе, родичів чи друзів. Багатьох вже нема серед нас, але світлини зберегли їхні образи, що принесе відвідувачам виставки приємні спогади…

Зараз, завдяки технічному прогресу, фотографують практично всі, але чи зможе ця вся маса фотографуючих через кілька десятків років видати аналогічну фотовиставку про 2020-2040. Власне над цим зараз і працює фотоклуб "Колумб": над оновленням складу, поповненням молодими авторами, які б усвідомлено фотофіксували життя новоутвореної Тисменицької громади, рідного міста, краю.
Більш детально про виставку на сайті Народного фотоклубу "Колумб".