Виставка конкурсу яхтової фотографії «Вітрила України»

ЩО: підсумкова виставка VI Всеукраїнського фотоконкурсу яхтової фотографії «Вітрила України»
ДЕ: Національний історіко-архітектурний музей «Київська Фортеця», вул. Госпітальна, 24-а, тел.: +38(044)288-23-41
КОЛИ: 3 - 16 серпня 2021 року, з 10:00 до 17:00
ВХІД: 
1 грн. (вартість входу на територію НІАМ "Київська Фортеця")


4 серпня 2021 року, о 16:00 - запрошуємо на церемонію нагородження призерів VI фотоконкурсу «Вітрила України».

Цей фотоконкурс відкритий для всіх, хто любить вітрила і море у мистецтві фотографії. Щорічний конкурс української яхтової фотографії – це творчий погляд на сюжети, які оточують прекрасний в кожній своїй миті вітрильний спорт, це враження від підкорення стихії, радість та відчуття свободи.

Більшість учасників конкурсу – це яхтсмени-фотографи з різних міст України: Вишгорода, Дніпра, Запоріжжя, Києва, Миколаєва, Кропивницького, Одеси, Фороса, Харкова, Херсона та Черкас. За шість років існування конкурсу вони представили глядачам та журі майже дві тисячі цікавих і надихаючих знімків. За ці роки проект став помітною подією в українському вітрильному співтоваристві завдяки виставкам, що були проведені в Одессі, Києві, Дніпрі і Миколаєві та підтримці інформаційних партнерів – Національної спілки фотохудожників України, Київської організації НСФХУ, мариністичного журналу «Шкіпер».

Оргкомітет висловлює подяку всім Авторам Шостого Всеукраїнського яхтового фотоконкурсу за фотографії, що зберігають наші спогади і надихають на нові справи, Журі та Національному історико-архітектурному музею «Київська фортеця», який вже кілька років поспіль гостинно приймає підсумкову фотовиставку конкурсних робіт!

Розділи фотоконкурсу:
Регата-спорт відкритої акваторії і у місті – з екстремальними, динамічними та захоплюючими моментами вітрильного спорту;
Жанрові сюжети, що присвячені сюжетам і емоціям, які наповнюють вітрильний спорт, в тому числі і забавними моментами;
Дитячо-юнацька жанрова фотографія – зворушлива і мотивуюча займатися яхтингом з ранніх років;
Пейзажі з вітрильниками у відкритій акваторії і у місті – мальовничі краєвиди, відмічені географією вітрильних змагань, а також яхтинг як істотна частина життя міст, розташованих на берегах річок чи морей – із сюжетами вітрильників на фоні урбанізованого ландшафту;
Фрагменти/етюди – творчий погляд на деталі та особливості, які оточують яхтсменів під час занять вітрильним спортом чи яхтингом.

Склад журі:

Голова Оргкомітету: Є. Вітебський (Одесса);
Члени Художньої ради Київської організаціїї НСФХУ: Володимир Фалін, Тетяна Барвінська, Володимир Верещагін, Роман Гінзбург, Микола Заварика, Наталія Компанцева, Олег Кулай-Кулайчук, Андрій Рудаков, Валерій Соловйов, Едуард Странадко, Олександр Харват;
Випусковий редактор українського мариністичного журналу «Шкіпер»: Є.Поліщук.

Медіа-підтримка проекту:
Національна спілка фотохудожників України
Київська організація НСФХУ
Журнал «Шкіпер»

Fb-cторінка Всеукраїнський щорічний фотоконкурс "Вітрила України" https://www.facebook.com/photosailsukraine

Офіційні партнери проекту з друку:

Виставкових фотографій – компанія широкоформатного друку «Gross»
Яхтових фотокалендарів – компанія «Цифровий друк «TermiNova»

На розгляд Журі VI фотоконкурсу було анонімно подано:
249 фотографій від 7 авторів категорії «Майстер» та 122 фотографії від 5 авторів категорії «Аматор».
В категорії «Аматор» Журі визначений Short List в який увійшли 8 робіт трьох авторів.
В категорії «Майстер» Журі визначений Short List в який увійшли 32 роботи чотирьох авторів.

Оцінка творчих робіт учасників конкурсу проходить у форматі повної анонімності, яка розкривається після визначення дипломантів та учасників експозиції.

Перші нагородження у категорії «Аматор» - Олександра Долинського, Наталії Левченко та Юлії Кулагіної, - відбулись 07 липня 2021 р. під час демонстрації мобільної підсумкової фотовиставки в рамках проведення ORC Чемпіонату України серед крейсерсько-перегонових яхт у Київському крейсерському яхт-клубі.

Переможці та призери VI фотоконкурсу:
Категорія Аматор:

І місце – Олександр Долинський, Київ
ІІ місце – Наталія Левченко, Київ
ІІІ місце – Наталія Кулагіна, Черкаси

Категорія Майстер:
І місце – Любов Котляр, Київ
ІІ місце – Аделаїда Лешер, Київ
ІІІ місце – Юрій Нужненко, Київ
IV місце – Сергій Жолонко, Кропивницький

Головна номінація конкурсу – Гран-прі, – присуджується автору, який найбільш повно розкрив тему вітрильного спорту і набрав найбільшу кількість голосів журі та призових фотографій, представлених у всіх розділах конкурсу. Ним визначено Любов Котляр, Київ.

Довідка
Фотоконкурс був заснований у 2015 році Оргкомітетом у складі Костянтина Зарицького (Національна Спілка художників України, Одесса), директора дитячої спортивної школи Євгена Вітебського (Одесса), Любові Котляр (Київська організація Національної Спілки фотохудожників України).