Нові люди. Фотовиставка Олени Пономарєвой

ЩО: фотовиставка «Нові люди», автор Олена Пономарьова
ДЕ: Київська Школа Фотографії, вул. Велика Васильківська, 65 (третій поверх), Київ, Україна
КОЛИ: 30 липня - 16 серпня 2021 року, з 10 до 20:00
ВХІД: вільний

Запрошуємо на фотовиставку «Нові люди» викладачки КШФ та фотографа новороджених Олени Пономарєвой.

Олена Пономарьова, ведучий фотограф новонароджених України. Сімейний фотограф українських знаменитостей і політиків. Началась в Київській Школі Фотографії. А з 2017 року викладає у фотошколі авторський курс «Фотозйомка новонароджених». Засновниця спеціалізованої фотостудії в Києві.

Люди – це яскраві лінії у темряві всесвіту, ці лінії мають початок і кінець і починаються вони з народження. Однак історично чомусь склалося так, що люди більше розмірковують про те, що нас очікує в точці Б та за нею. Але початок життя є не менш безпорадним, метафізичним, хвилюючим. Зорі неба бачать як з'являються зорі Землі.

Ми покидаємо теплий човен мами і входимо на берег у світі людей із певним тілом, в певному місці, у простір певних сімейних стосунків, в стрімкий потік суспільства, культури та історії. Ми завжди з’являємось в землях Залежності. Адже немовлята безпорадні, повністю залежні від людей, які доглядають за ними фізично та емоційно.

Роками батьки навчають дітей незалежності, але у суспільстві цього неможливо досягти повністю та назавжди. Ми залишаємось залежними від людей, що підтримують наше існування, розвиток, емоційний добробут та мрії. Немовлята, як книги з чистими сторінками і перші важливі закони існування туди записують ті, хто тримає малечу у свої теплих руках. Наша унікальна індивідуальність виникає на тлі відносин. У своїх фотографіях я намагаюсь створити простий образ і це найваще. Найкращі з моїх фотографій зберігають свою силу та вплив протягом багатьох років, незалежно від кількості переглядів.

Як фотограф, я щаслива бути свідком як Всесвіт починає креслити нову, яскраву лінію життя. Я люблю цих крихіток і фотографую від серця. Я сподіваюсь, що кожен зможе відчути саме головне у baby-born фотографії – емоції. Саме вони звертаються до серця глядача і залишаються там назавжди.

Ідея фотопроєкту «Нові люди» прийшла в Міжнародний день захисту дітей. Головна мета експозиції — показати наскільки є беззахисним малюк в перші моменти свого життя. Безмежно важливо захищати його з усіх сторін, щоб в більш зрілому віці почути від нього слова про те наскільки радісним було його дитинство в безпечному оточенні найдорожчих людей. Бажаю кожному не просто розділити моє бачення робіт, а відчути власну асоціацію з кожним фото проекту та отримати корисні ідеї.