Фотовиставка «УКРАЇНСЬКА КРАСА БЕЗ КОРДОНІВ»

ЩО: Фотовиставка та шоу автентичних костюмів «УКРАЇНСЬКА КРАСА БЕЗ КОРДОНІВ»
ДЕ: Національний історіко-архітектурний музей «Київська Фортеця», вул. Госпітальна, 24-а, Камінна зала капоніру №2, тел.: +38(044)288-23-41
КОЛИ: 20 - 31 серпня 2021 року
ВХІД: 
вільний (на умовах дотримання карантинних правил)

До 30 річниці Незалежності України - фотовиставка та шоу автентичних костюмів з приватної колекції Олени Скрипки.
«УКРАЇНСЬКА КРАСА БЕЗ КОРДОНІВ» - від минулого до сьогодення.

Відкриття та презентація - 24 серпня 2021 року о 15:00.


Представлені фотоработи:
Олександра Мордерера та Андрія Головахи

Ось що розповідає Галина Совенко Шевердіна, засновниця і продюсер проєкту:

"Протягом останнього століття ми втратили зв'язок часів. Уявлення про український народних костюм ми також втратили запровадженням уніфікованого сценічного образу українця. Історично Україна складалась з етнографічних регіонів, кожному з яких яких була притаманна своя традиція вбирання, зі своїми відмінностями в кожному населенному пункті. Про це ми можем дізнатись з артефактів, які залишались після наших пращурів та зі старих фотографій. Збиранням артефіктів та їх зберіганням займаються колекціонери та музейні працівники. Вивченням традицій вбирання, знаків на сорочках займаються етнографи та історики. Цінність має не лише сама сорочка, а комплекс вбрання, з якого можна зробити висновки про те, як виглядали українці 100 років тому, про духовність, про культуру, про цінності, про особливості народних ремесел відповідної місцевості України. Складання комплексу вбрання - наукова робота, яка потребує вивчення знань, років досвіду, етнографічних експедицій, збирання елементів одягу. Старі фотографії переважно чороно-білі. Вивченням гармонії в складанні певних комплексів вбрання, вивченням того, як кольори було поєднано в формах костюму, того, як вірно все вбиралось займається пані Олена Скрипка майже 20 років. Результатами таких досліджень є вже кольорові знімкування комплексів вбрання на людях, не тільки народжених в цих же регіонах, а ще й відповідно статусу та віку.

Це не тільки високодуховна культура вбирання, а й надзвичайно красиве явище, такі фотографії - вершина культурного айсбергу та місце для медитації.

Наша мета - показать справжню красу, справжнє духовне багатство нашої землі, окреслити кордони України її культурою, викликати глибоку любов до своєї землі, народу, історії, пращурів, традицій України, поливати коріння дерева життя України для того, щоб Україна процвітала та плодоносила для наших дітей. Знімкування комплексів вбрання, які лишились на території України також надасть можливість майбутнім поколінням по нашим кольоровим знімкам вивчати нашу культуру і через сто - двісті років надалі. Такі фотографії дають можливість не тільки вивчати, а ще і відтворювати елементи одягу, коли їх не стане.
Ми висвітлюємо культурні першоджерела України, правду, яку ми дістаємо зі скринь наших бабусь. Доводимо багатство нашої культури, щоб самоідентифікуватися як окрема територія."

ЗАПРОШУЄМО!


Куратор фотоекспозиції:
Валерій Лещинський (Україна)

Засновниця і продюсер проєкту:

Галина Совенко Шевердіна (Україна)

Контакти для участі у зйомках:

+38 066-517-03-63

Інформаційні партнери:
Національна спілка фотохудожників України
журнал «Культурний тренд»
Арт-об’єднання «Kyivphotos-Hall 2012»
Київська організація НСФХУ
Київська Школа Фотографії
Український Центр Фотомистецтва
Творча група "Вколоті Фотографією"

Медіа-підтримка:
fotoafisha.com


Фотографія на постері: Олександр Мордерер.


В публікації використано авторські фотороботи: Андрія Головахи і Ольги Горіної.

Моделі: Ірина Аврамич,  Ніка Мосуренко, Олена  Богдан, Ольга Аврамич, Руслан, Мирослава, Мілана, Злата, Дарина та Зоряна Стахови, Галина Совенко Шевердіна.