«Інтеграція світла»

ЩО: фотовиставка «Інтеграції світла»
ДЕ: Музей етнографії та художнього промислу Національної академії наук України, просп. Свободи, 15, м. Львів, УкраЇна
КОЛИ: з 18 червня 2021 року
ВХІД: вільний


В Музеї етнографії та художнього промислу Національної академії наук України (м. Львів) відбудеться відкриття «Інтеграції світла» – чи не першої в Україні колективної виставки вітчизняних майстрів художньої фотографії, котрі працюють у альтернативних техніках фотографічного друку.

До експозиції ввійшло 60 робіт у різних форматах – від камерних 13х18 см до звичних 30х40 см, виконаних в унікальних техніках, якими послуговувалися ще в середині ХІХ – на початку ХХ століття. А саме: гумбіхроматного, гуміолійного, платинум-паладієвого, сольового друку, в техніках амбротип, тінтайп, літпринт, ойлпринт, ціанотипія та альбумін.

Умовно експонати за сюжетами поділяються на портрет, пейзаж, натюрморт та концептуальну абстракцію. Виставка «Інтеграція світла» має на меті ознайомити відвідувачів із доробком 15 митців: Олега Огородника, Сергія Горобця, Костянтина Смолянінова (Львів), Петра Грицика (Львів – Нью-Йорк), Тараса Перуна (Чернівці), Міли Войтович, Віктора Нагорного, Олександра Малого, Олександра Примака, Ярослава Голубчика (Київ), Сергія Гуменюка, Сергія Чеха, Вікторії Сегеєвої (Одеса), Олега Усатюка (Вінниця) та Андрія Афтанаса (Щирець, Львівська обл.).

«У світі альтернативні техніки практикують багато творців, проте в Україні таких дуже мало. Їхні твори шляхетні, ексклюзивні, бо кожна робота – рукотворна, а отже, неповторна, її можна створити лише в одному екземплярі. Ці фотороботи ніби живуть своїм життям, вкладеним митцем у аркуш паперу. Фотохудожник до останнього не знає, що вийде в підсумку.

Мушу акцентувати, що такі роботи потрібно бачити наживо – жоден екран не передасть їхньої краси, шарму, глибини, нюансів, – пояснює львівський фотохудожник, співініціатор і голова оргкомітету виставки «Інтеграція світла» Олег Огородник. – До того ж це непересічна подія, бо персональні виставки альтернативної фотографії в Україні уже проводили, а от групової ще не було. Ми робимо все можливе для того, аби вона не стала поодиноким випадком, а радше доброю традицією. Нам, фотохудожникам, цікаво ділитися результатами, спостерігати за здобутками колег».

Відкриття виставки відбудеться 18 червня 2021 року о 16.00. Будемо раді бачити вас!

Організатори:
Національна спілка фотохудожників України
Творче мистецьке об’єднання «Засмага»


Марічка Ільїна, редакторка артвідділу газети «Львівська Пошта».