Фотовиставка «КАМ’ЯНИЙ ЛІТОПИС»

ЩО: фотовиставка «КАМ’ЯНИЙ ЛІТОПИС», автор Анатолій Джигир (Україна)
ДЕ: Національний музей космонавтики імені С.П. КОРОЛЬОВА, вул. Дмитрівська, 5, Житомир, Україна
КОЛИ: 18 травня - 18 червня 2021 рокувт-нд 10:00 - 17:15; пн – вихідний
ВХІД: вільний (на умовах дотримання карантинних заходів)

До міжнародного дня музеїв, 18 травня 2021 року, о 15:00 - презентація і відкриття фотовиставки «КАМ’ЯНИЙ ЛІТОПИС», автор Анатолій Джигир (Україна).

«За даними істориків, на території України було понад 5000 фортець і замків. 116 твердинь - або лише їх руїн - збереглося до нашого часу. Тим не менше, реєстр ЮНЕСКО показує, що нині в Україні зосереджено найбільше у світі фортець і замків. Кожен із них по-своєму унікальний і особливий. Але величезна кількість твердинь перебувають в жалюгідному стані і продовжують катастрофічно руйнуватись.
Сподіваюсь, що ця виставка моїх фотографій допоможе українцям зацікавитись забутими сторінками своєї історії, а відвідуючи історичні об'єкти -- краще пізнавати рідний край і бережно ставитися до надбань рідної культури. А меценатів вкладати кошти у відновлення та утримання історичних пам'яток.
Багато українців бажає поїхати за кордон і відвідати всесвітньо відомі історичні пам'ятки. Однак, мало хто знає, скільки чудових творінь людських рук і розуму розкидано по рідній країні. Зокрема, прекрасні замки і фортеці України своєю масивністю і чарівною архітектурою не залишать байдужим жодного мандрівника.
Нажаль, формат даної виставки не дозволяє показати всі відзняті наші твердині. Та я ще і не зафотографував багатьох, які ще збереглись. Але ми з дружиною і внуками ставимо перед собою таку ціль.»

Анатолій Джигир, фотограф


Про автора:
Джигир Анатолій Володимирович, народився 21.10.1952 року на Київщині. З 1968 року мешкає в Києві. Ставши пенсіонером, переселився на Брусилівщину.
Закінчив Київський політехнічний інститут. Інженер-комп’ютерщик. Фотограф-аматор. От, що пише автор про себе:
«Люблю гори, природу і подорожі по Україні і світу. Завжди зі мною фотокамера. Пізнаючи свою рідну країну і порівнюючи її з іншими, все більше розумію, яка вона прекрасна і яка багата наша історія. Доступними мені засобами, зокрема фотографією, стараюсь продемонструвати це іншим людям. Фотографією займаюсь із шкільного віку, але серйозно -- з появою у мене цифрових камер.»

Здобутки автора:
2011 - перше місце у фотоконкурсі серед працівників апарату Верховної Ради України.
2013 - переможець конкурсу художньої фотографії Профспілки працівників державних установ м. Києва.
2013 - 3-є місце в спеціальній номінації "Пам'ятки національно-визвольних змагань українського народу в ХХ столітті" фотоконкурсу "ВІКІ любить пам'ятки".
2014 - участь у колективній виставці в Англії.
2021 - три фотороботи прийнято в слайд-фільм "Моя Україна", який демонструвався у FB до Дня Соборності України.
2021 - участь у міжнародному арт-проєкті «Місто VS Карантин».
Фотороботи є в особистих колекціях як в Україні так і за її межами (Австралія, США, Канада, Греція, Словаччина, Грузія).

Куратори експозиції:

Ірина Вишневецька
Валерій Лещинський

Інформаційні партнери експозиції:

Національна спілка фотохудожників
Національний музей космонавтики імені С. П. Корольова
ART - об'єднання «Kyivphotos-Hall 2012»
Український Центр Фотомистецтва
Київська Школа Фотографії
Журнал «Культурний тренд»
Креативна рекламна агенція «КращЄ»

Медіа підтримка:
fotoafisha.com