Виставка «КОЛАБОРАЦІЯ»

ЩО: виставка «КОЛАБОРАЦІЯ», автори Маріанна Панасюк (витинанка) та Сергій Гуменюк (cyanotype)
ДЕ: Южненська міська галерея, вул. Т.Г. Шевченак, 7, м. Южне, Україна
КОЛИ: з 28 квітня по 19 травня 2021 року
ВХІД: вільний (на умовах дотримання карантинних заходів)


«КОЛАБОРАЦІЯ» - виставка Маріанни Панасюк (витинанка) та Сергія Гуменюка (cyanotype)


Думки, ідеї, образи… Досвід, знання та вміння поволі налагодили творчу співпрацю. Результат: спільна виставка Маріанни Панасюк, народної майстрині з витинанки та Сергія Гуменюка, фотохудожника, заслуженого діяча мистецтв України.

Вперше на глядацьку аудиторію митці презентують успішний процес співпраці: початок творчого проекту «Гра у казку», метою якого є поєднання двох видів мистецтв: фотографії і витинанки.


Витинанка:
ажурно витяті ножицями прикраси з паперу, які оселились в сучасному просторі, вийшовши за межі прадавніх стін та сволоків. Час та місце їм усюди: в дитячих руках та виставкових площах, в натхненні митців та відблиску очей поціновувачів. Картини, панно, фотозони – ужиткові речі і сьогодні діляться з нами енергетикою ручної праці.


Ціанотипія - красивий фотографічний процес, який був відкритий в 1842 р сером Джоном Гершелем. У цьому процесі ми повертаємося до першовитоків фотохімії, в якому використовуються: акварельний папір, Сонячне світло, вода, найпростіші реактиви, майстерність і натхнення.

Жодне «спільне» неможливе без існування його окремих складових. Тому мозаїка експозиції складається і з індивідуальних робіт авторів.

Роботи Маріанни виконані переважно в народному стилі. Це витинанки з зображенням прадавнього оберегу «дерева життя» (дерева роду). Нове дихання у витинанці прослідковується в змережених об’ємних віконцях та витинанках – панно. Зокрема, панно «Етно – ялинки» застосовуються для оформлення глядацької зали Одеського обласного центру української культури під час зимових свят.

Роботи Сергія органічно поєднують різні сюжети - вражаючі види, етнічні нариси, стародавні традиції, експерименти з форматом і фактурою.

У наш цифровий мегапіксельний час чимало фотографів продовжують використовувати старовинні методи в своїх творчих пошуках. У книзі «Фотографічний антикварний авангард» Лілі Рексер пише: «Ціанотипія продовжує використовуватися художниками саме завдяки тому, що вона втілює в собі протиріччя між інформаційністю і виразністю, між документальністю і метафоричністю, відвертою технологічностю і чистим мистецтвом, - протиріччя яке лежить в серці фотографії»

Запрошуємо до перегляду експозиції.