XІI Фотопленер ПРИРОДА 2020-21

Верховина, 4-8 лютого 2021 року приймала у відпочинковому комплексі «Аркан» XІI всеукраїнський фотопленер «ПРИРОДА 2020-21», який був започаткований у 1998 році.

Зазвичай він проходить в першій декаді червня на різних карпатських локаціях (лісництва, полонини, турбази) одразу після відкриття бієнале ПРИРОДА. У 2020 році конкурсна частина бієнале відбулася тринадцятий раз, але через карантинні обмеження фотовиставки не було. Пленер кілька разів переносився, аж поки не було вирішено організувати його взимку.

В рамках фотопленеру відбулося нагородження переможців XIII ПРИРОДИ 2020 медалями, дипломами і призами від спонсорів, вручення стосторінкового каталогу, а також обширна програма.

Організаторами бієнале і фотопленеру, як і всі попередні роки, були Народний фотоклуб «Колумб» з Тисмениці та Івано-Франківська обласна організація Національної спілки фотохудожників.


Стоять зліва направо: Василь Христафулов (Чернівці), Наталя Самусь (Харків), Вікторія Кузьменко (Івано-Франківськ), Віктор Нагорний і Маруся Слобожан (Київ), Віктор Солодкий (Івано-Франківськ), Сергій Завальнюк та Міла Войтович (Київ).
Присіли зліва направо: Ростислав Кондрат (Тисмениця Івано-Франківської), Артем Самусь, Володимир Оглоблін і Олена Долженко (Харків), Таня Павлик та Бім (Івано-Франківськ), місцева Жучка…
А за кадром опинилися п’ятеро учасників, які за сімейними обставинами змушені були покинути пленер на день раніше.


Учасники фотопленеру збиралися в Івано-Франківську в так званий нульовий день і, щоб не гаяти часу в очікуванні решти своїх колег, відправилися знайомитися з містом, зокрема відвідали галерею «Підземний перехід ВАҐАБУНДО». Результат не забарився. Вже 15 лютого 2021 року в галереї відкривається виставки художника з Кривого Рогу Олега Гуцалюка «Дракони неминучого щастя». Не дивуйтесь – це товариш учасника пленеру криворіжця Вячеслава Білоуса.

Перший день не тішив фотографів Прикарпаття та їхніх гостей з Львівщини, Києва, Кривого Рогу, Харкова і Чернівців – погода була похмура і мокра, але це не завадило учасникам пленеру дістатися присілка Швейково на відмітці 840 метрів, щоб відвідати Музей гуцульського побуту та мистецтва «У трембітаря» Миколи Ілюка. Тут відбулося знайомство з гуцульським традиціями, побутом, обрядами, забобонами, одягом і музичними інструментами. Трембіта користувалася найбільшим успіхом серед пленеристів… Після цікавої та веселої екскурсії гості скуштувати страви гуцульської кухні від господині Марічки Ілюк.

Наступного дня були відвідини «Цікавої садиби» Оксани Сусяк - це чудове місце для відпочинку, де все зроблено руками господині. Художні мозаїки прикрашають інтер’єри, стіни будівель і подвір’я. Вражає ванна кімната повністю ультрамаринового кольору, кухонна плита на дві кімнати, колекція старовинного гуцульського одягу, старожитностей і посуду. Окрім турбот по господарству Оксана ще займається громадською роботою, а також моделює одяг і відновлює в своїх моделях давні гуцульські традиції. Результатом цих творчих пошуків стала колекція «Літо взимку», яку дизайнерка позаминулого року презентувала в Івано-Франківську – це був її прем’єрний показ.

Після знайомства з цими двома чудовими локаціями, третього дня учасники фотопленеру відправилися покоряти навколишні горби і полонини, що за два дні вкрилися чималим шаром снігу. Досвідчені провідники Віктор Солодкий і Михайло Пецкович на відмінно провели мандрівку і в базовий табір всі повернулися повні вражень і з гігабайтами в кофрах.

Вечорами, за традицією всіх фотопленерів, відбувалися перегляди портфоліо і фотофільмів та їх обговорення, дискусії про фотомистецтво до опівночі…

Двадцять першим учасником фотопленеру був Бім (такса), який святкував п’ятиріччя і чудово справився з роллю ювіляра і фотомоделі!!!

Дівоча команда фотопленеру: Міла Войтович і Маруся Слобожан (Київ), Вікторія Кузьменко і ТаняПавлик з Бімом (Івано-Франківськ), Олена Долженко і Наталя Самусь (Харків).

За годинниковоюстрілкою: Володимир Оглоблін внизу (Харків), Міла Войтович (Київ), ВячеславБілоус (Кривий Ріг), Руслан Веселий (Івано-Франківськ), Артем Самусь і НаталяСамусь (Харків), Маруся Слобожан (Київ), Таня Павлик з Бімом(Івано-Франківськ), Михайло Пецкович (Ясениця Львівської), Вікторія Кузьменко(Івано-Франківськ), Василь Христафулов (Чернівці), Олена Долженко (Харків).

Нагородження переможців бієнале: РусланВеселий - Диплом і спеціальний приз ЦСМ.

Показ одягу з колекції Оксани Сусяк.

Микола Ілюкдемонструє давній традиційний гуцульський духовий інструмент козу.


В публікації використано фотороби: Ростислав Кондрат (Тисмениця Івано-Франківської), Руслан Веселий (Івано-Франківськ), Олена Долженко (Харків), Сергій Завальнюк (Київ).