Фотопроєкт «Башти і підземелля»

ЩО: Фотопроєкт «БАШТИ і ПІДЗЕМЕЛЛЯ», автор Андрій Чекановський (Україна)
ДЕ: Будинку Кіно, вул. Саксаганського 6, Київ, Україна
КОЛИ: 07 - 17 лютого 2021 року, кожного дня з 12:00 до 20:00
ВХІД: вільний (на умовах дотримання карантинних заходів)

Онлайн відкриття та офлайн презентація фотопроекту – 07 листопада 2021 року, о 15:00 в групі фейсбуку «Моя найкраща фотографія».

Про фотопроект і автора:
Європа закінчується там, де немає замків. Цікаво, де автор цього вислову уявляв собі таку межу? На Близькому Сході є замки хрестоносців, на узбережжі Чорного моря – міста генуезців. Найсхідніший вцілілий мурований замок на Правобережній Україні знаходиться в Бердичеві. Земляні вали замчищ XVI-XVII ст. збереглися на Лівобережжі. У східному Криму є руїни замків місцевих феодалів. Замки – це ті споруди, що в наш час наглядно інтегрують українську історію в загальноєвропейський контекст. А крім того, замки – це завжди легенди і таємниці. Башти укріплень символізують міць, звитягу, традицію, безпеку; підземелля – скарби, загадки, похмурі байки. Ця суміш казки і реальності завжди буде приваблювати небайдужих людей.
Для фотографа давні споруди – розкішна гра форм, фактур, ліній, світла й тіні, закодованих послань про лицарів і прекрасних дам, вояків і в’язнів, про привидів і пригоди.

Автор фотопроекту, Чекановський Андрій – археолог і історик, співробітник Інституту археології НАН України та Музею історії десятинної церкви, член Національної спілки фотохудожників України, фотомандрівник, голова київського фотоклубу «9х12». Засобами світлопису любить відкривати маловідомі українському глядачеві історичні споруди і місцевості. Був організатором кількох фотовиставок в Україні і за кордоном про українсько-польсько-литовську спадщину, єврейські пам’ятки в Україні та про інші цікаві історічні та культурні локації.

Запрошуємо до перегляду!

Експозицію організовано за сприяння Національної спілки фотохудожників України та Національної спілки кінематографістів України щодо виставкового простору та серії виставок кінематографістів та фотохудожників у Центральному Будинку Кіно.
Куратор експозиції:
Валерій Лещинський, Creative/Art Director у Kyivphotos-Hall 2012

Партнери проекту:
Національна спілка фотохудожників України
Національна спілка кінематографістів України
Арт-об’єднання «Kyivphotos-Hall 2012»
Київський фотоклуб "9х12"
Київська Школа Фотографії
Український Центр Фотомистецтва
Група "Вколоті Фотографією"

Медіа-підтримка:
fotoafisha.com

Інформаційна підтримка:
Журнал «Культурний тренд»
Креативна рекламна агенція «КращЄ»
Арт-корпорація - L&V Studio

Контакти автора:

planetofchildren2012@gmail.com