Вікі любить пам'ятки. Підсумки Україна

«Вікі любить пам'ятки» (Wiki Loves Monuments) - 

щорічний міжнародний фотоконкурс, який проходить протягом вересня.

Учасники фотографують історичні пам'ятки і об'єкти культурної спадщини у своєму регіоні і завантажують їх на Вікісховище.

Метою фотоконкурсу є висвітлення культурно-історичної спадщини країн-учасниць. Зібрати знімки всіх об’єктів нерухомої спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії та привернути увагу до стану збереженості цих об’єктів. Проєкт згуртовує навколо себе фотографів, краєзнавців, вікіпедистів та усіх небайдужих до збереження культурної спадщини.

Ініціатива проведення фотоконкурсу Wiki Loves Monuments - належить нідерландським вікіпедистам, які 2010 року запропонували сфотографувати 50 тисяч пам'яток Нідерландів. У 2012 році конкурс вийшов за межі Європи і в ньому взяло участь 35 країн.

Минулого року фотоконкурс в Україні проводився вже дев'ятий раз і, незважаючи на пандемію, 550 учасників завантажили рекордну кількість світлин — 47 616. За кількістю фото Україна посіла перше місце серед 50 країн-учасниць.

Найкращими за якістю, композицією, енциклопедичністю, журі обрало світлини пам’яток, що розташовані у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Львівській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях та Києві. Ці фотографії представлять Україну на міжнародному етапі конкурсу, де позмагаються з переможцями інших країн.

Найкращою світлиною «Вікі любить пам’ятки 2020» стала фотографія Церкви Святого Юрія, розташованої у Дрогобичі Львівської області. Авторкою фото є Олена Курило.

Цього року у нас серед 10 переможців — 10 різних авторів та 9 регіонів.Журі оцінювало світлини, які залишилися після попереднього відбору оргкомітетом, тобто приблизно 9 тисяч робіт. До другого раунду журі відібрало 928 світлин. Перші два етапи журіння відбулися онлайн. Наприкінці 2020 року в Києві журі зібралося, щоб провести третій раунд і вибрати десять найкращих із 165. У журі працювали фотографи, краєзнавці і вікіпедисти з усієї України.

Журі фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки 2020» (зліва направо).
Верхній ряд: Андрій Чекановський (Київ), Максим Козменко (Чернівці), Володимир Дубас (Львів), Максим Старіков (Полтава), Георгій Чернілєвський (Вінниця), Наталія Шестакова (Київ), Михайло Потупчик (Вінниця), Надія Лиштва (Дніпро), Олександр Харлан (Дніпро).
Нижній ряд: Юлія Золотова (Харків), Ростислав Кондрат (Івано-Франківськ), Ярема Проців (Коломия).


«Дуже добре, що Україна буде представлена на міжнародному етапі такою різноманітною», — прокоментувала Наталія Тимків, адміністраторка української Вікіпедії, членкиня організаційного комітету «Вікі любить пам’ятки».