Фотопроєкт "Life is Life"

ЩО: Фотопроєкт «Life is Life», автор Олена Лемберська (Україна)
ДЕ: Арт-простір Lavra Studio, Мала Опера, вул. Дегтярівська, 5, Київ, Україна
КОЛИ: 02 – 28 лютого 2021 року (час відвідування треба узгодити з адміністратором по тел.: 068 236-45-88)
ВХІД: вільний (на умовах дотримання карантинних заходів)

Відкриття, та онлайн-трансляція презентації - 02 лютого (вівторок) 2021 року, о 19:00 в групі Фейсбуку "Conceptual Photography UA".

Фотографія для мене - це спосіб спілкування, діалог зі світом і, одночасно, спосіб його дослідження. Мене завжди дивувала краса простих речей, людських облич, що промайнули в натовпі, будинків і вулиць, які ми бачимо кожен день, але квапливо проходимо повз. Все це – «лірика повсякденності».

Фотографії на цій виставці дуже різні за настроєм і стилістиці: практично документальні кадри з нашого буденного життя, портрети випадкових перехожих, а поруч - імпресіоністська гра з кольором, майже живопис.
І, звісно, емоції: невизначеність, тривога, надія.

Жінка у бірюзовій хустцинці з горщиком яскраво-зеленого алое - хіба це не постаріла дівчина з перлиною Яна Вермеєра (яка вона прекрасна і сумна!)?

Ось ностальгічне радянське кіно, де на залитій сонцем стіні майже порожнього, знайомого з дитинства двору, крупно написано синіми кривуватим буквами: "Гриша кидає". А поруч – самотня, огрядна фігура літнього чоловіка, що неквапливо і стомлено минає по вулиці.

Падаючий сніг, спина чоловіка у чорній куртці і летить біля його голови блакитна маска, легка, як подих, видимий на морозі. Сувора і лаконічна краса - як японська танка або хокку. І вулиці, київські вулиці ...

Створюючи цей проект, я намагаюся відтворити життя як воно є - поетично і, одночасно, гранично правдиво.

Олена Лемберська

Про автора:
Народилася в Україні — у місті Києві. Фотографією захоплювалася ще з дитинства, але серйозно почала займатися нещодавно, коли вирішила присвятити фотографії більше часу.
Її найбільш яскравий спогад з дитинства: якось увечері, перебираючи старі літературні підписки, Олена знайшла один незвичайний журнал. Це був каталог "Інтерпресс-Фото 66" з міжнародної виставки документальної, вуличної, арт і концептуальної фотографії 1966 року!
З тих пір, цей невеличкий каталог став її улюбленою книгою. Він і досі стоїть у неї на полиці, серед численних фотоальбомів всесвітньо відомих фотографів.
На даний момент Олена займається своєю улюбленою вуличної фотографією, а також працює в напрямку арту і концепту, експериментує в абстракції. Входить до творчого об`єднання «Kyivphotos-Hall 2012». Є учасницею груп «Українська вулична фотографія» та «Conceptual Photography UA».
Одна з ії світлин, зроблених на вуличках Парижу у 2019 році, восени 2020 року була відібрана престижною арт-галереєю Дункана Міллера - Your Daily Photograph.
Куратор експозиції:
Валерій Лещинський, Creative/Art Director в Kyivphotos-Hall 2012

Партнери проекту:
Національна спілка фотохудожників України
Київська Школа Фотографії
Український Центр Фотомистецтва
Фотогрупа "Вколоті Фотографією"

Медіа-підтримка:

fotoafisha.com

Інформаційна підтримка:
журнал «Культурний тренд»
Креативна рекламна агенція «КращЄ»

Рекламна підтримка:
Арт-корпорація «L & V Studio»

Консультація і купівля авторських фоторобіт:
lena.lemberska@gmail.com