ДРАМА-ФІЄРІЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ У ФОТОПРОЄКТІ АРТЕМА ЛЯХОВИЧА

ДРАМА-ФІЄРІЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ У ФОТОПРОЄКТІ АРТЕМА ЛЯХОВИЧА (Україна)

Фотопроєкт "Лісова пісня" відомого українського фотохудожника Артема Ляховича – це перша в світі повна фотогалерея усіх персонажів славетної драми-феєрії Лесі Українки.

Концепція та ідея проєкту - єднання різних епох через мистецький "міст часів" і втілення давніх міфопоетичних традицій мовою сучасного цифрового фотомистецтва.

Його мета - продемонструвати світові неповторну красу української міфопоетики. Особливістю проєкту є те, що участь у ньому, крім дорослих акторів, взяли діти та підліткі, які зіграли усі "молоді" ролі драми-феєрії.

Проєкт знято у 2019-2020 роках у Києві та Умані. У повній версії 137 світлин, у презентаційній близько 20-ти. У проекті знялися 16 моделей у 19 образах.

Автор фотопроекту – Артем Ляхович (фото, грим, костюми, постановка, світло, обробка), київський фотохудожник, піаніст, музикознавець, композитор та письменник. Зняв більш як 100 театралізованих фотопроєктів на казково-фантастичну тематику за участю дітей та підлітків. Мав 8 персональних виставок у Києві. Любить «мучити» дітей: фарбувати їх мазючими фарбами, одягати в химерні вбрання, пхати в холодну воду, в багнюку, на повалені дерева та фоткати. Хто з моделей вкритий товстим шаром фарби - то його робота!

Візажист фотопроекту – Максим Артеменко (візаж, постановка). Вміє розуміти без слів, кого, де, чим і як фарбувати, щоб з нормальної дитини зробити дещо неймовірне. Також вміє щось таке казати моделям, від чого вони перетворюються на голівудських зірок. Автор слогану проєкту: "Зайка моя, я всьо понімаю". Хто з моделей гарніший за казку – то це вже його робота.

Автор ідеї – Варвара Некрасова.

В проєкті брали участь як професійні моделі, для яких зйомки та подіум є звичним середовищем, так і аматори, які знімалися вперше:
Мавка - Даша Коваленко
Лукаш - Іван Спицький
Русалка - Вікторія Денисова
Русалка Польова - Ангеліна Добровольська
Злидні - Ангеліна та Артем Добровольський
Потерчата - Аня та Ангеліна Полішевські
Доля - Валерія Костриба
Куць - Андрій Костриба
Перелесник - Олексадр Матяш
Той, що греблі рве - Нікіта Полішевський
Той, що в скелі сидить - Свєта Без'язична
Пропасниця - Мілана Заворотна
Килина - Мілана Заворотна
Діти Килини - Аня та Ангеліна Полішевські
Мати Лукашева - Вера Денисова
Лісовик - Юрій Федоренко
Водяник - Юрій Федоренко
Дядько Лев - Юрій Федоренко

До персонажів драми-феєрії також долучений ще один, який не з'являється на сцені, проте згадується в тексті: Верба (мати Мавки) - Валентина Денисова

Сайт проєкту: https://artemlyakhovich.wixsite.com/forestsong


В публікації використано авторські фотороботи Артема Ляховича