ДЕ: галерея «Kievphotos-Hall», Арт-простір Київської публічної бібліотеки ім. М.В. Гоголя, вул. Велика Васильківська 136, Київ, Україна, тел.:+380 44 529-14-73
КОЛИ: 15 грудня 2020 – 31 січня 2021, Пн-Пт, з 11:00 до 19:00 / Сб - вихідний /, Нд з 11:00 до 18:00
ВХІД: вільний (на умовах дотримання карантиних заходів)
Про виставку:
Проєкт «Від Лялі до Кралі» присвячений виготовленню традиційних та стилізованих дівочих та весільних вінків за тими технологіями, які використовували наші прабабусі 100 років тому. Фотопроект покликаний через створені світлини і підібрані гармонійні образи, показати красу традиційних реплік та стилізованих віночків, показати як органічно поєднуються традиції і сучасність, як віночки, котрі носили ще наші прабасусі, чудово виглядають на дівчатках і зараз, як це красиво, стильно і актуально в сучасному світі.
Вінки виготовлені з восковиць, тиснених та висічених вощених квітів, балабонів, пір’я, скляних намистин, колосків пшениці тощо. Кожен вінок - це на 100% ручна робота, в яку вкладено багато кропіткої праці та фантазії. На створення одного вінка може йти від кількох днів до кількох тижнів. Особливу увагу приділили дівчачим головним уборам, а саме віночкам, особливостям кожного регіону, тому в проекті в якості моделей фотографуємо виключно дівчаток від 3-х рочків і до заміжжя. Адже після одруження в Україні основним головним убором жінки була хустка. Саме тому для проєкту і була обрана назва «Від Лялі до Кралі», що як найкраще відображує концепцію проекту.
Джерелом натхнення для майстринь служать автентичні вінки з різних етнографічних регіонів України.
Деякі світлини проєкту дуже схожі на старі фотографії початку ХХ ст , їх відтворили за фотокартками, а також репліки віночків, оскільки їх оригінали не збереглися.
Виготовлення реконструкцій вінків є важливою складовою у вивченні та збереженні української культурної спадщини в галузі народного мистецтва. Збираючи по крихті знання про цю рідкісну галузь народного мистецтва, автори проекту прагнули донести до всіх, хто несе любов до України в щирим серці, знання про наші чудові і красиві українські традиції.
Світлана Задоровська
Про автора:
Ось як пише мисткиня про себе - "Мене звати Світлана Задоровська. З дитинства мене захоплювали різні види мистецтва - малювання, дизайн, фотографія. Маленькою мене віддали в Черкаську дитячу художню школу ім. Данила Нарбута, де я вчилась створювати красу на папері. Мене захоплював цей чарівний процес, коли білий аркуш паперу перетворюється в пейзаж чи образ, який був у моїй уяві, а потім оживає в картинах.
Творчість завжди поглинала мене з головою. Придбавши перший фотоапарат відкрила собі його, як інструмент створення мистецтва фотографії. Мені подобається дивитися на світ через об'єктив фотокамери, ловити момент, шукати красу всюди, фіксувати її і ділитися побаченим. Бо вміти побачити і передати це, як на мене, і є мистецтво фотографії.
Я завжди намагаюся відточувати свої навички, тому постійне навчання для мене - необхідність і життєве переконання. Я черпаю своє натхнення в навколишньому світі, поспішаючи відобразити зникаючу мить чи емоцію... Мене надихають люди, цікаві культурні проекти, традиції нашої неньки, творчий потенціал колег по цеху, сміливі ідеї... Я вважаю, що хороший фотограф має вміти поєднати і те, і інше, щоб отримати відмінний кадр.
На початку працювала в основному в репортажній, стріт, арт, абстрактній та пейзажній фотографії, потім поступово перейшла на зйомку людей ( портрет, експериментувала і в зйомці автопортретів) зараз все більше працюю в напрямку концептуальної фотографії.
За останні 3 роки маю певні досягнення:
- працювала фотокореспондентом в інтернет-виданні «Місто на ЧЕ» та створила власний бренд Svitlana Zadorovska Photography;
- спільно з мед. центром “Євромед” випустили календар на 2019 р. з пейзажами рідного міста;
- зробила серію рекламних бордів та маркетинг продукції (концепт) для тур. агенції «Viva –Tour»;
- ініціювала власний соціальний проєкт "Фотопроект "Жіночність, ровер і місто" і автор фотовиставок проєкту «Жіночність, ровер і місто.» (2018р);
- співорганізатор проєкту "Фотопроєкт "Сила краси, або Пані під прицілом" і автор фотовиставок проекту «Сила краси, або Пані під прицілом.» (2018-2019р);
- співорганізатор проєкту "Від лялі до Кралі", автор "Фотопроєкт "Від Лялі до Кралі" і фотовиставок проєкту. (2019-2020р);
- спільно з етнопроектом Ukrainian Beauty , брала участь у фотовиставках (2019-2020р) та випустили 2 спільних календарі на 2021 рік.
Загалом відбулось вже 10 персональних та спільних виставок моїх фоторобіт за період 2018 – 2020рік.
Попереду чекають нові проєкти, цікаві зйомки, сміливі ідеї, тому далі обов'язково буде.
З повагою, Світлана Задоровська (Київ, Україна)"




Куратор експозиції:
Валерій Лещинський, Creative/Art Director в Kyivphotos-Hall 2012
Партнери проєкту:
Національна спілка фотохудожників України,
Арт-об’єднання «Kyivphotos-Hall 2012»
Київська Школа Фотографії
Український Центр Фотомистецтва
Творча група "Вколоті Фотографією"
Медіа-підтримка:
fotoafisha.com
Інформаційна підтримка:
журнал «Культурний тренд»
Креативна рекламна агенція «КращЄ»
Арт-корпорація - L&V Studio
Замовлення авторської екскурсії виставкою або домовитись про фотозйомки - sv.zadorov@gmail.com
Фотографії в постері і афіші - Світлана Задоровська