Онлайн-зустрічі - «Вивчаючи фотографію. Особисті історії навколо дослідницьких практик»

Музей Харківської школи фотографії запрошує приєднатись до онлайн-зустрічей, присвячених виходу книги Надії Бернар-Ковальчук «Харківська школа фотографії: гра проти апарату». Проект відбувається за підтримки Українського культурного фонду.

Тема онлайн-зустрічей: «Вивчаючи фотографію. Особисті історії навколо дослідницьких практик»

Як досліджувати фотографію сьогодні? Які методи, підходи та інструменти використовують дослідники, художники та куратори, аби працювати з цим складним в його примарній банальності об‘єктом? Зрештою, чи існує у фотографії своя історія, окрема від історії мистецтва, індустріальної історії та історії соціальних практик? У серії з трьох зустрічей дослідники, що працюють у різних контекстах та з відмінними об‘єктами вивчення, розкажуть про специфіку різних дослідницьких інституцій, отриманий досвід в роботі з джерелами та їх бачення актуальних завдань у полі дослідження фотографії.

Спікери онлайн-зустрічей: Олена Червоник, Надія Бернар-Ковальчук та Вітаутас Міхелькевічус.

КАЛЕНДАР ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧЕЙ:

Субота 17 жовтня 2020 р., 17:00-18:00
Олена Червоник, мова — українська

Дослідниця мистецтва та фотографії, кураторка. Серед іншого працювала з «Ізоляцією» та у Філадельфійському художньому музеї. Досліджує ранню фотографію в рамках програми PhD Трініті Коледжу Оксфордського університету (науковий керівник — Джефрі Бетчен). Кураторка серії перекладів фундаментальних творів з історіі та теоріі фотографіі у видавництві Родовід.


Неділя 18 жовтня 2020 р., 17:00-18:00

Надія Бернар-Ковальчук, мова — українська

Дослідниця і кураторка Музею Харківської школи фотографії (MOKSOP). Авторка монографії «Харківська школа фотографії: гра проти апарату» (MOKSOP, 2020). В рамках програми PhD вивчає пізньорадянську фотографію в Університеті Сорбонна (наукові керівники — Валері Маврідоракіс та Гійом льо Галь).


Понеділок 19 жовтня 2020 р., 17:00-18:00
Вітаутас Міхелкевічус (Vytautas Michelkeviius), мова — англійська

Куратор, дослідник, письменник. Викладач кафедри фотографії та медіамистецтва Вільнюської академії мистецтв. Серед іншого автор монографії «Товариство художньої фотографії Литовської РСР. Мережа виробництва зображень» (Vilnius Academy of Arts Press, 2011), куратор виставки «Фото/карто/історіографії: картографуючи литовську фотографію» (Вільнюс, Каунас, Шауляй, 2007-2008), куратор литовського павільйону на 56й Венеційській бієнале (2015).

Юрій Рупін, «Тінь», 1972, срібно-желатиновий друк, 1939,5 см. З колекції Музею Харківської школи фотографії.

Всі лекції відбудуться онлайн, зі стрімінгом на сторінці Музею Харківської школи фотографії https://www.facebook.com/moksop

Всіх, хто бажає долучитися, просимо пройти невелику анкету-опитування за посиланнямhttps://forms.gle/NikrNqjmB3AcueBf8