Фотопроект «Про Одесу жартома і всерйоз»

 
ЩО: фотопроект «Про Одесу жартома і всерйоз», автор Сергій Гуменюк
ДЕ: Галерея ТЦ «Сады Победы», вул. Академічна 28, м. Одеса, Україна
КОЛИ: 20 - 30 серпня 2020 року
ВХІД: вільний (на умовах посткарантину з обов`язковим дотриманням карантиних умов!)

Відкриття фотопроекту «Про Одесу жартома і всерйоз» відбудеться 20 серпня 2020 року, о 16:00.

Одеса - місто Сонця, моря, одеської кухні, театрів, численних музеїв, Привозу та одеситів ...

Щорічно сотні тисяч туристів приїжджають в це місто, щоб насолодитися атмосферою і не-повторним колоритом єдиного в своєму роді міста на Землі.

Всі фотографії виконані вручну, за технологією Ціанотипія на акварельному папері і тонова-ні. Складність процесу і неможливість точного повторення, роблять кожну роботу унікаль-ною. Експериментуючи з альтернативними методами друку своїх робіт, я прийшов до висно-вку, що їх використання робить твори цікавими, а творчі задуми - переконливими. Немає ні-якої таємниці в тому, що кожен художній твір, кожен сюжет у візуальному мистецтві повинні мати свій розмір, свою техніку виконання і свою подачу.

Ціанотипія (cyanotype), сонячний друк, - це старий спосіб монохромного фотографічного друку, який давав відбитки блакитного відтінку. Винайдено цей спосіб у XIX столітті англій-ським вченим сером Джоном Гершелем майже відразу після винаходу дагеротипії. У 1842 році відбулася публічна презентація цього методу в Королівському науковому товаристві в доповіді «Про хімічні впливі променів сонячного спектра на препарати на основі срібла та інших речовин, металів і не металів, а також про деякі нові фотографічні процеси».

Про автора:
Сергій Гуменюк - фотохудожник, журналіст, голова правління Одеської фотографічної асоціації (ОФА), член Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP), заслужений діяч мистецтв України.

Захід відбудеться відповідно до умов, передбачених по-становою Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 р. № 392 «Про вста-новлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».