Виставка шостої національної бієнале імені Степана Назаренка

5 травня 2017 року, о 13:30, Івано-Франківський краєзнавчий музей - запрошуємо на урочисте відкриття виставки шостої національної бієнале імені Степана Назаренка Фотопортрет.


Фотопортрет — національний конкурс в жанрі портретистики, що проходить в режимі бієнале з 2007-го року та збирає сотні фотографів з усієї України. Мета конкурсу — продовження та розвиток кращих традицій української портретної фотографії. Конкурс має академічне спрямування, але поза увагою не залишаються роботи, виконані в репортажній манері, експерименти, творчі та технічні пошуки авторів. Нагороди конкурсу: медалі та дипломи Національної спілки фотохудожників України, медалі та дипломи міжнародного руху «Image Sans Frontire» («Рух без кордонів»), призи та цінні подарунки від спонсорів та співорганізаторів, спеціальні призи.

Конкурс започатковано в 2007-му році та приурочено до 75-ліття з дня народження патріарха української фотографії — Степана Григоровича Назаренка (12 травня 1932–24 березня 2006). Крізь об’єктиви камер Назаренка пройшло не одне покоління івано-франківців, адже Степан Григорович віддав улюбленій справі майже шістдесят років. Одна з кращих фотостудій України — Горизонт — була його дітищем. Саме в ній він пропрацював останні три десятки років життя, саме її мали за честь відвідати численні гості Прикарпаття (письменники, художники, актори, вчені, космонавти, державні діячі).

Степан Назаренко був одним із фундаторів Національної спілки фотохудожників України (грудень 1989 р.), першим головою її обласної організації. Його заслуги перед українською фотографією відзначені обласною премією ім. Василя Стефаника (1998 р.), почесною відзнакою «За подвижництво в культурі Прикарпаття» (2002 р.), стипендіями Міністерства культури, низкою урядових нагород.

Фотопортрет 2017 приурочено до 85-ліття з дня народження Степана Назаренка та 355-ліття з дня заснування Івано-Франківська

Організатори:

Івано-Франківська обласна організація НСФХУ;
Народний фотоклуб «Колумб» (Тисмениця);
Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА;
Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради;
Відділ культури Тисменицької райдержадміністрації;
Івано-Франківський краєзнавчий музей.

Журі:
Гліб Вишеславський — художник, мистецтвознавець (Київ);
Ігор Гайдай — фотограф, засновник і співвласник ТОВ «ГАЙДАЙ СТУДІЯ» (Київ);
Сергій Горічок — незалежний фотограф (Івано-Франківськ);
Тарас Перун — фотограф, голова Чернівецької ОО НСФХУ (Чернівці);
Іван Чернічкін — фотограф, співзасновник креативної агенції «PoleZory» (Київ).

Патронат:
НСФХУ 01/2017
Label ISF 030/2017

Контакти оргкомітету:
photoportrait.org.ua
info@photoportrait.org.ua
facebook.com/photoportraitcontest