«ОСЕРЕДОК ІСНУВАННЯ» - фотовиставка авторів Київського фотоклубу «Ікар»

ЩО: фотовиставка «ОСЕРЕДОК ІСНУВАННЯ» від авторів Київського фотоклубу «Ікар»
ДЕ: Арт-простір Київської публічної бібліотеки ім. М.В. Гоголя, вул. Велика Васільківська, 136, Київ, Україна
КОЛИ: 30 січня - 13 лютого 2020 року, кожного дня, крім суботи з 11:00 до 19:00
ВХІД: вільний

Відкриття і презентація фотовиставки «ОСЕРЕДОК ІСНУВАННЯ», колектив авторів Київського фотоклубу «Ікар» - 30 січня 2020 року / 18:30

Ми бачили це вже багато разів: молоді хлопчина або дівчисько приїжджають у велике місто, хочуть стати кимось: художником, письменником, музикантом, режисером, алкоголіком, злочинцем, ким завгодно, а стають фотографом. І хто в цьому винен? Осередок існування. Завдяки йому вони вже більше не хлопчина, та не наївна дівчинка, а важливі і солідні люди, які мають великі або не дуже фотокамери і бачать цей світ стробоскопічними кадрами, застиглими композиціями, моментами.

Не варто вірити у всяку містичну хрінь, але тим не менш у кожного є свій магічний простір, це осередок існування. Осередок дає тепло, життя, надихає і вказує шлях, змушує весь час бути на взводі і творити, або змушує розслабитись і померти. Але з іншого боку, осередок існування перетворює нас в своїх рабів, ми не можемо вирватися за рамки середовища. Він як тюремна камера тримає нас під замком. І навіть нехай середовище не має видимих меж, воно завжди окреслює коло для нашої свідомості, за який не вийти.

І якщо ми намагаємося це зробити, осередок перетворює нову територію у ваше середовище, ізолюючи вас від спроби усвідомити щось нове і зануритися в невідоме. Ми змушені поважати осередок і це - головна наша позиція, інакше загибель і творчий застій. Знайти ключ до осередка не так складно - треба частіше заглядати йому в очі, він або допоможе вирішити проблеми, або посилить їх. Осередок повинен відчувати вашу любов. Без Осередка далеко не підеш в цьому житті, і не створиш хорошої фотографії, саме середовище дозволяє бачити і розуміти світ, не боятись його.

Вам не здається, що питання про осередок проживання схоже на запитання про те, чи буде існувати всесвіт, якщо на нього не буде кому дивитися? З-поміж іншого - це знають всі навколо! Не буде, бо осередок це ми і є. Всесвіт — це ми.

Ми, звичайно, розуміємо, що бувають моменти, коли важко сконцентруватися і осередок заважає жити, дістають якісь проблеми, або умови, або люди, або все в цілому, що і називається середовищем. У кожного свій осередок, що тільки робить вигляд, що стикається з іншими середовищами і є чимось загальним. Насправді ви створюєте собі середу самі, її намагаєтеся зруйнувати самі, але вона не схильна до ніяких змін, так як вона у вашій голові і більше її немає ні де.

Олександр Ляпін
/фотограф, галерист, журналіст, куратор фотопроектів/

В експозиції роботи авторів Київського Фотоклубу «Ікар»:
- Гришаков Валерій,
- Капустняк Світлана,
- Кокотчиков Михайло,
- Копаниця Юрій,
- Ляпін Олександр,
- Метте Віктор,
- Недзельницький Андрій,
- Недзельницький Дмитро,
- Опенько Дмитро,
- Скиба Сергій,
- Туманов Юрій,
- Хорішков Володимир.





Координатор експозиції:
Валерій Лещинський, Creative/art Director в Kyivphotos-Hall 2012

Партнери виставки:
Національна спілка фотохудожників України
Київська Школа Фотографії
Український Центр Фотомистецтва

Медіа-підтримка:
fotoafisha.com

Інформаційна підтримка:
журнал «Культурний тренд»


В публікації використано роботи учасників виставки:
Валерія Гришакова, Олександра Ляпіна, Юрія Копаниці, Михайла Кокотчикова, Володимира Хорішкова.