Фотопроект «ДаНайда»

ЩО: фотопроект «ДаНайда», автор Любов Волкова
ДЕ: арт-простір Київської бібліотекі ім. В. Винниченка, вул. Кудрявська, 2, Київ, Україна, тел.: (044) 272-53-10
КОЛИ: 25 січня - 08 лютого 2020 року, пон.-чет.: з 11-00 до 19-00; суб.: з 11-00 до 18-00; вихідні: п'ятниця, неділя;
ВХІД: вільний

Відкриття та презентація фотопроекта «ДаНайда», автор Любов Волкова (Україна) - 25 січня 2020 року, о 14:00

Всім привіт!
Я - Волкова Любов, фотограф-волонтер, допомагаю безхатнім тваринам знайти родину. Я автор фотопроекту "ДаНайда", мета якого донести до громадськості, що бажання завести будь-яку тварину, незалежно від розміру та наявності породи, має бути усвідомленим.

У підлітковому віці я зацікавилася магією фотографії, але професійних шлях як фотографа розпочався тільки у 2012 році, коли закінчила базовий курс навчання у Санкт-Петербурзькій Школі фото- і телебачення. У 2014 році вирішила пройти повний курс навчання за спеціальністю «фотограф» у фотошколі «Купідон» при Українському інституті телебачення, радіомовлення і преси. У 2019 році я підвищила свій освітній рівень і закінчила курс «Відеозйомка та монтаж відео» при Київській школі фотографії.

За весь час навчання спробувала себе у ролі фотографа-портретиста, дитячого фотографа та анімаліста. Також мене цікавить аналоговий процес, альтернативні способи друку. У 2016 році взяла участь у конкурсі фотографій на тему: «Закохані в Київ: чарівні фотографії столиці», організатором якого була газета «Сегодня». Моя фотографія Миколаївського костьолу зайняла перше місце.

Волонтерською діяльністю займаюся вже близько 2-х років. Все почалося з групи «Хочу собаку» на ФБ.
Потім стала співпрацювати безпосередньо з кураторами тварин. За ці два роки в моєму об'єктиві побувало багато собак, і більшість з них знайшли новий дім. Куратор завжди підтримує зв'язок з новими власниками, тому знаємо про подальшу долю своїх підопічних.

На жаль, в цьому році у нас був випадок «повернення». Це перший випадок, з яким я стикнулася. Нашу Шейлу повернули. Повернули не тому, що з собакою щось не так, а тому що проігнорували рекомендації куратора. Банально, тому що Шейла - не домашній йорк, якому вдома можна все ...

Мета фотопроекту - донести до громадськості, що бажання завести тварину повинно бути усвідомленим. Так, до всього готовим бути не можна. Але обираючи ти повинен розуміти, що береш відповідальність за життя іншої істоти, великої чи маленької - не має значення. Як не має значення і те, звідки ти взяв кішку або собаку - з іменитого розплідника, через оголошення на OLX, з вулиці або з притулку.

Відразу скажу, що я проти гасел: «Не купуйте - візьміть з притулку», «Дружба не купується» та інших подібних. Кожен сам вільний вибирати собі друга. Питання в усвідомленому виборі. Порода не гарантує 100% слухняності вихованця, якщо ви не будете вкладати в нього свій час і зусилля. Як ніхто не гарантує і того, що дворняга, взята з вулиці, не хворітиме й відразу стане відданою і домашньою.

Фотопроект складається з серії студійних фотографій господарів з тваринами (собаками, кішками і тхором), яким вони подарували друге життя в своєму домі. Фотографії супроводжуються розповідями шляху тварини до свого господаря, історіями про те, як любов і турбота змінюють і вихованців і їх господарів. Офіційна сторінка фотопроекту: https://www.facebook.com/DaNaydaPhoto/

Цей фотопроект покликаний показати, що не страшно брати тварину з вулиці або з притулку. Страшно, коли вони щодня гинуть на вулицях. Основне завдання проекту - підвищення рівня відповідальності людей перед тваринами.

«ДаНайда» - це клички двох моїх собак Дани та Найди. Дану я забрала з дачної ділянки, де вона жила на ланцюгу все своє життя. Найда ще щеням була знайдена на вулиці.

«ДаНайда» - це фотопроект, що дає надію тваринам, які знаходяться в притулках і на вулиці, знайти свій будинок і свою сім'ю.

Любов Волкова

Куратор експозиції:
Валерій Лещинський, Creative/Art Director в Kyivphotos-Hall 2012

Партнери проекту:
Національна спілка фотохудожників України
Арт-об’єднання «Kyivphotos-Hall 2012»
Київська Школа Фотографії
Український Центр Фотомистецтва
Творче об'єднання «Фотомистецтво України»

Медіа-підтримка:
fotoafisha.com

Інформаційна підтримка:
журнал «Культурний тренд»
проект "Українська Фотографія"

Титульний спонсор:

L&V Studio

Партнерська служба безпеки:

"СІРІУС", Київ