Мінімальне мистецтво

Мінімальне мистецтво – міжнародна фотовиставка в галереї «Нереальна» Жешувського Фотографічного Товариства, Польща.
Вернісаж відбудеться 13 грудня 2019 року о 18:00 і триватиме до 8 січня 2020 року.

Відкриття виставки в Україні відбудеться 17 січня 2020 року в Краєзнавчому музеї, що знаходиться у Івано-Франківську, а згодом експозиція переміститься до Народного дому в Тисмениці.

Виставка є продовженням «фотографічного діалогу», розпочатого у 2016 році між Жешувським Фотографічним Товариством та Івано-Франківською обласною організацією Національної спілки фотохудожників України і народним фотоклубом «Колумб» з Тисмениці, що на Прикарпатті.

Після трьох спільних проектів - «Прикарпаття» з 2016 року, «Відображення та тіні» від 2017 року та «Портрет правдивий» з 2018 року, настав час для «Мінімального мистецтва». Сорок три автори: 17 з України та 26 з Польщі представляють свої роботи на спільній виставці.

Автори фотовиставки:
Юрій Бакай, Martina Bieniarz, Damian Bobrowicz, Йордана Дранчук, Анатолій Глеб, Мар’яна Глинська, Юля Гомеляк, Леся Гребенюк, Мирон Грушецький, Sawomir Fronal, Sawomir Gibaa, Tomasz Iwaszek, Pawe Jakubowski, Ольга Кукуш, Ryszard Kaczmarek, Микола Калитчук, Stanisaw Karcz, Ростислав Кондрат, Magorzata Korzec, Jolanta Kyc, Agnieszka Leja, Agnieszka Mac Uchman, Jarosaw Mazur, Zuzanna Nykiel, Rafa Orowski, Kamil Paluszek, Тетяна Павлик, Дмитро Петрина, Andrzej Potera, Іван Постоловський, Elbieta Rokosz Piejko, Jerzy Skiba, Яна Стефанишин, Мар’яна Сурмачевська, Agnieszka Szafirska, Jan Szczepaski, Олександр Торб’як, Денис Трофимов, Katarzyna Waraska, Janusz Witowicz, Krzysztof Wroski, Artur Wysocki, Maciej Zdun.

Тема цьогорічного проекту зосередила увагу фотографів на простих формах та лаконічності висловлення - чи не на цьому базується мистецтво мінімалізму? Деякі із представлених фотографій зводять реальність до точок, ліній та геометричних фігур. Інші показують гру світла і тіні, порожнечу простору пейзажу або спотворений баланс кадру підкреслюють рух, людину, тварину, враження...

Мінімальна форма не переповнює змістом. Така фотографія сповнена своєрідної тиші, вона нагадує дихання. Ця «тиша на зображенні», здається, є загальним знаменником фотографій на виставці. Мінімальне мистецтво близьке до поезії хайку, яка мінімумом слів у простій формі зосереджує те, що невловиме, дихання, почуття, миттєвий момент.

© Agnieszka Leja

© Jerzy Skiba

© Katarzyna Waraska

© Janusz Witowicz

© Микола Калитчук

© Ольга Кукуш

© Таня Павлик

© Мирон Грушецький

© Іван Постоловський

© Ростислав Кондрат

Агнєшка Шафірска, спеціально для fotoafisha.com