«НА ЗЛАМІ ЕПОХ» - фотовиставка-ретроспектива


ЩО: «НА ЗЛАМІ ЕПОХ», фотовиставка-ретроспектива Валерiана Антоновича (Україна)
ДЕ: Будинку Кіно, вул. Саксаганського 6, Київ, Україна
КОЛИ: 19 - 30 листопада 2019 року, кожного дня з 12:00 до 20:00
ВХІД: вільний

Відкриття та презентація фотовиставки-ретроспективи «НА ЗЛАМІ ЕПОХ», автор Валерiан Антонович (Україна) – 19 листопада 2019 року, о 19:00.

Фотопроект включає 14 фото, які охоплюють період від 80-х років 20 століття до подій Революції Гідності 2013- 2014рр. Це жанрова, репортажна і портретна фотографія, яка об’ємно та емоційно передає життя країни на зламі епох, духовний пошук героїв. Драматичні і щасливі сторінки історії очима фоторепортера, який завжди у вирі подій.

Деякі світлини створені в традиціях фотографічного символізму. Інші – передають класичний психологічний портрет. Це пошук сучасного звучання «фотографії вирішальної миті». Автор досягає ефекту присутності (reality effect) глядача на місці подій і співпереживає героям, які опинились по різні боки барикад.

ВАЛЕРIАН АНТОНОВИЧ (19.11.1967 – 28.07. 2015)
Член Національної спілки журналістів України, фотохудожник, телеоператор, викладач коледжу Київського Національного університету технологій та дизайну. Отримав фах «оператор кіно і телебачення» у Київському державному інституті театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого.

Працював оператором в Національній телекомпанії України. Співпрацював з відомими інформаційними виданнями («День, «Дзеркало тижня», «Молодь України», «Сегодня», центр журналістських досліджень, агенція УНІАН та ін). Вперше фотографії , присвячені Революції Гідності в рамках виставки «Сотня світлин Майдану» були продемонстровані в Національному музеї Тараса Шевченка (Київ, 2014). З 2014 року спільно з Товариством Червоного Хреста України організував Всеукраїнський фотоконкурс та серію фотовиставок, присвячених волонтерському рухові, у різних містах України («Волонтери Червоного Хреста», Український Дім, Київ, 2015; Чернігів, Суми, Житомир, 2015). Влаштовував благодійні заходи допомоги пораненим воїнам АТО.

Фото Валеріана Антоновича були представлені під час акції «Життя заради миру» в рамках загальнонаціональної програми «Людина року» (фотовиставка «Волонтерське покликання» в Національному палаці мистецтв «Україна», Київ, 2015).

Життя Валеріана Антоновича обірвалося в 47 років через хворобу серця під час фотозйомки. Репортер до останнього дихання. Справжній воїн журналістського фронту.
За сприяння Національної спілки фотохудожників України та Національної спілки кінематографістів України щодо виставкового простору та серії виставок кінематографістів та фотохудожників у Центральному Будинку Кіно.

Куратори експозиції:
Ірина Антонович, Валерій Лещинський

Партнери:
Український Центр Фотомистецтва
Київська Школа Фотографії
Творче об'єднання «Фотомистецтво України»

Медіа підтримка:
fotoafisha.com

Інформаційна підтримка:
Журнал «Культурний тренд»
Проект «Українська Фотографія»
Креативна рекламна агенція «КращЄ»

Рекламна підтримка:
L&V Studio