V МІЖНАРОДНИЙ ФОТОКОНКУРС «ГОНЧАРНІ ВІЗІЇ КРАЇНИ»

 

Міжнародний фотоконкурс «ГОНЧАРНІ ВІЗІЇ КРАЇНИ»

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Організатори Фотоконкурсу: Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національна академія наук України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, ГО «Конгрес українських керамологів», Національна спілка фотохудожників України, Міжнародний фотографічний рух «Образ без кордонів» (ISF – Image Sans Frontire), Національна спілка художників України, Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», Український фонд культури.

1.2.Фотоконкурс проводиться під патронатом Національної спілки фотохудожників України та Міжнародного фотографічного руху «Образ без кордонів» (ISF – Image Sans Frontire).

1.3.Метою Фотоконкурсу є виявлення й показ краси гончарства через художню фотографію на гончарну тематику, визначення кращих фоторобіт, популяризація творчості фотохудожників та їхніх творів, заохочення професійного й творчого зростання учасників фотоконкурсу.

1.4.Місце проведення Фотоконкурсу: Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному (вул. Партизанська, 102, Опішне, Полтавщина, 38164, Україна; тел. +38 (05353)42416, 42415, 42417; факс +38(05353)42416; e-mail: opishne-museum@ukr.net; www.opishne-museum.gov.ua).

1.5. Час проведення Фотоконкурсу: 21 січня – 28 червня 2019 року.
Прийом робіт до 03.05.2019.
Робота журі 24.05.2019.
Церемонія урочистого оголошення результатів і нагородження переможців: 28 червня 2019 року, о 15:00 год.
Експонування фотовиставки: 28 червня – 30 жовтня 2019 року.

1.6 . Номінації Фотоконкурсу:
I. «РетроВІЗІЇ» (фото давноминулих років [до кінця XX століття], які відображають буття гончарного ремесла).
II. «КерамоРЕКЛАМА» (популяризація й реклама гончарних творів і гончарства загалом).
III. «ДивоСВІТ кераміки» (фото, які відображають розмаїття й красу кераміки).
IV. «ПоСТАТІ» (фотопортрети відомих людей, пов’язаних із гончарством, керамологією).
V. «АрхеоВІЗІЇ» (археологічна кераміка в художній фотографії).
До конкурсу допускаються роботи, що не порушують авторське право на розкопки. Матеріали археологічних досліджень та фото матеріалів, здобутих незаконним шляхом до участі у фотоконкурсі не допускаються.

ІІ. УМОВИ УЧАСТІ

2.1. Участь у Фотоконкурсі безкоштовна.

2.2. До участі у Фотоконкурсі запрошуються професійні фотографи, аматори, репортери, а також усі бажаючі, незалежно від громадянства, країни мешкання, віку, статі, національності, фахової освіти тощо.

2.3. Учаснику необхідно подати Дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція) для виготовлення фотографій електронні версії фотографій (друковані фотороботи) та заявку за поданою в додатку схемою до 03.05.2019 (на e-mail: pottery@opishne-museum.gov.ua).

2.4. Фотографи можуть подати на Фотоконкурс не більше 5 фотографій у кожній номінації, у тому числі циклу фотографій, об’єднаних однією темою, сюжетом, ідеєю (не більше 5 фото в циклі). З лицьового боку фото не повинно бути ніяких підписів і знаків, що ідентифікують особу автора. Конкурсні роботи й авторські права на них повинні належати особам, що їх надають. Організатори не несуть відповідальності за порушення авторських прав Учасниками.

2.5. Надіслані на Фотоконкурс роботи не рецензуються й не повертаються. Вони передаються на постійне зберігання в Національний архів українського гончарства. Організатори Фотоконкурсу залишають за собою право використовувати фототвори з некомерційною метою для популяризації Фотоконкурсу у своїй друкованій продукції, на сайтах організаторів, у фотовиставках та інших акціях зі збереженням авторських прав і без виплати авторського гонорару.

2.6. Подання заявки на участь у Фотоконкурсі й надсилання фотографій розцінюється як згода автора на оприлюднення персональних відомостей про себе, зазначених у заявці, а також використання його фото Організаторами Фотоконкурсу в засобах масової інформації з метою популяризації Фотоконкурсу й творчості Фотохудожника. Фотороботи не повинні суперечити умовам Конкурсу, діючому законодавству України й порушувати норми моралі.

ІІІ. ВИМОГИ ДО КОНКУРСНИХ РОБІТ

3.1. Конкурсні роботи мають відповідати темі Фотоконкурсу та заявленим номінаціям. У випадку невідповідності темі, надіслані фотороботи до експонування на підсумковій виставці не допускаються і в каталозі не подаються.

3.2. Автору необхідно зазначити, до якої номінації Фотоконкурсу подається робота.

3.3. До участі у Фотоконкурсі приймаються файли у форматі jpg (tif) без стискання, 300 dpi (того ж розміру, що й відбиток), або друковані фотороботи мінімального розміру по короткій стороні – 30 см, максимального розміру по довгій – 45 см, з обовязковим зазначенням «верх фото». До фоторобіт також додається інформація про те, що зображено на фотознімку (назва), дата й місце зйомки, прізвище, ім’я, по батькові та домашня адреса автора фото. Електронні файли підписувати за схемою: країна-автор-назва-місце зйомки. Також можна додати текстовий файл з описом поданих робіт. Фото має бути відзнято впродовж 2014 – першої половини 2019 року (окрім номінації «РетроВІЗІЇ»).

3.4. Подання електронного варіанта фоторобіт обов’язкове, у тому числі за умови подання автором фото на папері. Без електронної копії, пересланої через e-mail або записаної на цифровий інформаційний носій (СD, DVD) у форматі jpg (tif) без стискання, 300 dpi того ж розміру, що й відбиток, друковані фотороботи не приймаються.

ІV. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ФОТОКОНКУРСУ. НАГОРОДИ

4.1. Переможців Фотоконкурсу визначає спеціальне Журі. Роботи для оцінювання представляються
без зазначення авторів і країни їх мешкання. Рішення Журі є остаточним і не підлягає перегляду.

4.2. Склад Журі:
•Вадим Козловський, фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України, член Художньої ради Національної спілки фотохудожників України (Вінниця, Україна).
•Едуард Странадко, фотохудожник, голова Правління Національної спілки фотохудожників України, заслужений працівник культури України (Київ, Україна).
•Сергій Назаркін, фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України (Полтава, Україна).
•Юрій Зілінський, фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України, PPSA, EFIAP, Hon.FtGM, голова народного фотоклубу «Софіт» (Лубни, Україна).
•Олександр Харват, фотограф, член правління Національної Спілки фотохудожників України, член Національної Спілки журналістів України і Національної Спілки краєзнавців України, заслужений художник Міжнародної Федерації фотомистецтва (EFIAP) (Рівне, Україна).
•Ростислав Кондрат, фотохудожник, член правління Національної спілки фотохудожників України, представник міжнародного руху «образ без кордонів» (ISF) а Україні, художник (AFIAP) Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP), почесний член Фотофедерації Шрі-Ланки, (Hon. FNPAS), керівник народного фото клубу «Колумб» (Івано-Франківськ, Україна).
•Тетяна Павлик, аквареліст, фотохудожник, член Національної спілки художників України, Національної спілки фотохудожників України і народного фото клубу «Колумб», заслужений художник України (Івано-Франківськ, Україна).
•Юрій Гармаш, член Національної спілки фотохудожників України, член Національної спілки кінематографів України, член Європейської асоціації кінооператорів I.M.A.G.O., заслужений діяч мистецтв України (Київ, Україна).

4.3. Після завершення роботи Журі, Організатори Фотоконкурсу супроводжують роботи відповідними анотаціями й розгортають експозицію підсумкової виставки. До участі в підсумковій виставці допускаються фототвори, які відповідають вимогам пунктів 3.1- 3.4, а також схвалені до експонування членами Журі.

4.4. Підсумки Фотоконкурсу подаються на веб-сайтах Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України та Національної спілки фотохудожників України після 01.07.2019 року.

4.5.Журі присуджує такі нагороди:
Гран-прі «Гончарні ВІЗІЇ країни»
Медалі й дипломи Міжнародного фоторуху «Образ без кордонів» (ISF – Image Sans Frontire)
Медалі й дипломи Національної спілки фотохудожників України
Нагороди й дипломи співорганізаторів, партнерів і спонсорів, у тому числі:
Диплом «РетроВІЗІЇ»
Диплом «КерамоРЕКЛАМА»
Диплом «ДивоСВІТ кераміки»
Диплом «ПоСТАТІ»
Диплом «АрхеоВІЗІЇ»

Спеціальні дипломи:
• за кращу сюжетну композицію
• за гончарські фантазії
• за романтизм
• за кращий резонансний сюжет
• за унікальне творче вирішення
• за образність
• за емоційність
• за психологізм

ЗРАЗОК ЗАЯВКИНА УЧАСТЬ У VI МІЖНАРОДНОМУ ФОТОКОНКУРСІ«ГОНЧАРНІ ВІЗІЇ КРАЇНИ»
Прізвище, ім’я, по батькові:
Дата народження (число, місяць, рік):
Місце народження:
Стать:
Національність:
Освіта (назва навчального закладу, факультету, відділу; рік закінчення навчання, отриманий фах):
Художня спеціальність:
Головні напрямки творчих зацікавлень:
Місця зберігання робіт (місто, музей, галерея, колекція):
Участь у виставках (місце, рік, винагороди):
Почесне звання, учене звання, науковий ступінь, творчі нагороди та відзнаки:
Місце роботи:
Службова адреса, телефон, факс, @:
Домашня адреса, телефон, факс, @:
Особистий податковий ідентифікаційний номер:

***

Даю згоду на обробку моїх персональних даних, у тому числі фотопортретів і фототворів, їх використання в друкованих і електронних виданнях, на веб­сайтах і у відеосюжетах Національного музею­заповідника українського гончарства в Опішному та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України.

Дата
Особистий підпис

Положення конкурсу і бланк заявки можна знайти тут >>>
http://opishne-museum.gov.ua/98-shift/zdvyh-2019/2789-vi-mizhnarodnyy-fotokonkurs-honcharni-viziyi-krayiny.html