Artist talk Олега Малова «Абстрактна фотографія»

ЩО: artist talk Олега Малова
ДЕ: Київська Школа Фотографії, вул. Ділова, 5А, Київ, Україна, тел.: тел.: (095)119-15-17; (068)119-15-17
КОЛИ: 27 березня 2019 року, о 19:15
ВХІД: вільний

Абстрактне мистецтво з'явилося не відразу. Перед його появою пройшло майже 100 років обережних експериментів. Необхідно було до нього звикнути, як творцям, так і глядачам. Ще в першій половині 19-го століття для багатьох художників стає важливим передати не тільки точні обриси зображуваного предмета, скільки свої власні внутрішні відчуття. Спотворення форми і кольорової палітри стають все більш звичними інструментами живописців.

Так почався поступовий відхід від предметності в візуальному мистецтві, що закінчився маніфестом Казимира Малевича у вигляді чорного квадрата, першими абстрактними картинами Василя Кандінського і супрематичних композиціями Лисицького.

На цей же період довелося дитинство і юність фотографії, яка активно переймала і переосмислювала всі модні художні течії кордону 19-го і 20-го століть. Дуже скоро після появи першого абстрактного зображення Кандинського, американський і британський фотограф Елвін Ленгтон Коберн, під впливом спільноти радикально налаштованих британських художників вортіцістов, створює першу абстрактну серію «Вортограф». Вона була вперше продемонстрована в 1917 році в знаменитій «Галереї 291» Альфреда Стігліца і опублікована в журналі «Camera work». З цього моменту, не дивлячись на деякі складнощі, пов'язані з технічною природою фотографії, абстракціонізм було вже не зупинити.

Про ці факти та про інші цікаві моменти розвитку абстрактної фотографії й розкаже
мистецтвознавець Олег Малов.
 


 
Лекція відбудеться під час відкриття підсумкової експозиції виставки «III ВІДКРИТОГО НАЦІОНАЛЬНОГО КОНКУРСУ АБСТРАКТНОЇ ФОТОГРАФІЇ 2019», в який взяли участь більше ніж сто авторів з України, Італії, Німеччини, Грузії та Білорусі.

Куратор проекту:
Валерій Лещинський, НСФХУ,
Арт-директор «Kievphotos-Hall 2012»

Партнери:
Український Центр Фотомистецтва
Київська Школа Фотографії
Творча співдружність Photogrammer

Медіа підтримка:
fotoafisha.com

Інформаційна підтримка:

журнал «Культурний тренд»
Креативна рекламна агенція «КращЄ»

Рекламна підтримка:
L&V Studio

В публікації використано ілюстрації Уильяма Тьорнера, Василя Кандинського, Элвина Лэнгтона Коберна.
Фотографія на заставці - Valery Leshchynsky, 2017