Відкритий конкурс серед фотографів України, Молдови та Грузії

 
Культурний фотографічний Центр PhotoCULT у партнерстві з Генеральним Консульством України в Мюнхені та Культурним Центром Пасінгер Фабрік оголошує відкритий конкурс серед фотографів України, Молдови та Грузії

Тема конкурсу: “Ми там, куди ми йшли. Реверсивний погляд у завтра”

Ми забуваємо. Ми прагнемо кращого, нехтуючи тим, що майбутнє саме таке, яким ми створювали його вчора. А вчора нам було не дуже й то до роздумів. Точка погляду вперед завжди знаходиться в теперішньому часі. От чому так важко дивитись у завтра із вчорашнього дня. Ми намагаємось від”єднатись, відчепитись, вилікуватись від травми минулого, як від страшної хвороби. Але не помічаємо, що замість лікування знімаємо симптоми та зовнішні прояви. Що далі? А далі коло історії виведе нас на те ж саме місце, з тими ж симптомами, з тим же глибоким відчуженням від незручної пам”яті. Тому що пам”ять це не валіза із камінням, які треба викинути геть. Пам”ять це наш внутрішній код, що відкриває нам перспективу на зміни.

Тема конкурсу покликана розкрити загальну тему демократичних перетворень у трьох країнах, які піддалися агресії з боку Росії - Україні, Грузії, Молдові. Ціль конкурсу - стати приводом для роздумів та рефлексій у відношенні культури збереження пам'яті, критичного погляду та розуміння, що наше минуле завжди буде з нами і тільки збагнув, прийнявши його ми зможемо йти далі заради розвитку та миру, не повторюючи помилок, що трапилися.

Переможців конкурсу буде визначено експертним жюрі. З Молдови, України та Грузії буде визначено по одному фотографу.
Роботи переможців будуть представлені на спільній виставці у галереї Культурного Центру Пасінгер Фабрік у Мюнхені (3.07-15.09.2019), а самих переможців буде запрошено з візитом до Мюнхену на відкриття виставки, проведення Artist Talk (публічної зустрічі) та знайомство з місцевим культурним середовищем. Організатори покривають витрати на проїзд та проживання переможців, друк та офрмлення фотографій для виставки, а також, друкують каталог накладом 250 штук.

Роботи авторів, які потраплять до шорт-ліста, будть представлені у форматі слайд-шоу у галереї Пасінгер Фабрік у період роботи виставки “Ми там, куди ми йшли”.

Як подати заявку на участь у фотоконкурсі?
- Для участі у конкурсі необхідно заповнити анкету англійською мовою за цим посиланням.
- Кількість поданих фотографій не більше 20.
- До участі в конкурсі приймаються фотопроекти, які об'єднані однією візуальною та/або концептуальною ідеєю.
- Фотографії, які подаються на конкурс мають відповідати темі та цілям конкурсу.
- Окрім зображень, заявники подають текст-концепцію фотопроекту (до 300 слів) англійською мовою в он-лайн анкеті.
- Фотографії мають бути 1500 пікселів по широкій стороні у форматі jpeg, не більше, ніж 500kb одна фотографія.
- Приклад назви файлів: зображення surname_photoproject name_1, текстовий файл surname_photoproject name.
- Необхідно завантажити всі фотографії на файлообмінник та вказати посилання на нього у анкеті.
- Участь у конкурсі безкоштовна.

Прийом робіт на конкурс триває до 23:59 год 25 квітня 2019 року включно.

Результати конкурсу будуть опубліковані на офіційних ресурсах Центру PhotoCULT 1 травня 2019 року. Організатори конкурсу повідомлять заявників про результати розгляду заявок на вказані в анкеті електронні скриньки.

Успішні заявники, які перемогли у конкурсі, протягом 3 днів з моменту оголошення результатів на офіційній сторінці сайту та Facebook Центру PhotoCULT повинні будуть надіслати hi-res файли своїх робіт (у високій якості для друку). Переможці будуть проінформовані про деталі візиту до Мюнхена. Оформлення документів для виїзду за кордон, а саме паспорту та візи, переможці покривають з власних коштів.

Подаючи заявки на конкурс, заявники погоджуються, що подані ними роботи можуть бути використані організаторами у некомерційних цілях для поширення інформації про конкурс “Ми там, куди ми йшли. Реверсивний погляд у завтра” та пов'язаних з ним подій.

Жюрі конкурсу:

 Володимир Шейко – фахівець з менеджменту культури, маркетингу і комунікацій.
Працював у Британській Раді, українському представництві міжнародної організації, що представляє Сполучене Королівство у галузі культури та освіти. Упродовж 11 років займав посади керівника відділу маркетингових комунікацій; менеджера мистецьких програм країн регіону Wider Europe (Південно-Східна Європа і Центральна Азія); та директора мистецьких програм в Україні. Організатор численних культурних проектів і подій у Великобританії та 15 країнах Європи: виставок, мистецьких резиденцій, кінофестивалів, професійних стажувань, концертів, літературних програм, тренінгів, театральних постановок. Генеральний директор Українського інституту.

 Штефан-Марія Міттендорф — історик мистецтв, куратор сучасного мистецтва з 2001 року, працює у Культурному Центрі Pasinger Fabrik у Мюнхені. Анна Гайдай - кураторка, менеджерка культури. Співзасновниця та кураторка Громадської організації «Культурний фотографічний Центр PhotoCULT», діяльністю якого є міжінституційна та міжнародна співпраця, проведення виставок, фестивалів, освітніх програм, кінопоказів, портфоліо-ревю, дискусій, презентацій фотокниг. Співорганізаторка та кураторка Міжнародного фестивалю візуальної культури "Візії: Фотографія. Мультимедіа. Відео арт. Кіно", Фестивалів “ChernihivPhotoFest”, "Дні Чеської фотографії в Києві", "Дні Литовської фотографії в Києві", Міжнародних Портфоліо-Ревю (Чернігів, Київ 2011, 2012, 2013). Кураторка проекту "Відкритий лист. Оголені емоції" (виставка та арт-бук) у 2015. Рев’юєрка на Міжнародних портфоліо-ревю у Відні, Братиславі, Каунасі. Асоціатка програми “Culture and Creativity”.

Конкурс реалізовується в Україні, Молдові та Грузії Культурним фотографічним Центром PhotoCULT за ініціативи та фінансової підтримки Генерального Консульства України в Мюнхені та Культурного Центру Пасінгер Фабрік у Мюнхені. 

Медіа-партнери проекту:
“АРТ-ПЛОЩАДКА” (Молдова), Culture and Management Lab (Georgia)Контакти:
PhotoCULT Cultural Centre of Photography
Co-Founder, Curator anna.gaidai@photocult.com.ua
photocult.com.ua