«ХРАМИ ДУШІ СІВЕРСЬКОЇ...»

 

ЩО: фотовиставка «ХРАМИ ДУШІ СІВЕРСЬКОЇ...»
ДЕ: Арт-клуб «Видиво й вино», Центральний Будинок Художника, вул. Січових Стрільців 1-5, 4 поверх, Київ, Україна
КОЛИ: презентація та відкриття - 24 березня 2018, о 17:00
ВХІД: вільний

На фотовиставці представлено фотографії 16 храмів, розташованих у різних куточках Чернігово-Сіверської землі, які побудовані у різні часи – від тисячі років тому до сучасних, і представляють різні архітектурні стилі. Фотографії виконані у різних стилях з метою підкреслити, на думку автора, архітектурні особливості конкретної споруди та її зв'язок з оточенням.

Протягом століть в Україні храми були не тільки місцем для релігійних культів, але й значно більшим - взірцем архітектурної думки, витворами будівельного мистецтва, «місцями сили», зв'язку з чимось більш всеосяжним, ніж власне «Я». У деякому сенсі навіть можна сказати, що українські храми і досі є натяком на язичництво - на поклоніння самій споруді і місцю, де вона розташована. Підтвердженням цьому є те, що протягом багатьох століть переважною більшістю мурованих споруд в Україні були майже виключно храми, саме у храмовому будівництві було розроблено єдиний українській архітектурний стиль, який став відомим у світі – українське бароко.

Храм як місце, як споруда настільки важливий для особистості українця, що на відміну від переважної більшості культур, де головною у вірі є особа священика, в Україні кажуть «піти до церкви». Знаходячись біля храмів черніговосіверської землі відчуваєш потяг до роздумів над питаннями етики і моралі, над генієм людей, які спромоглись задумати та створити споруди, що й досі захоплюють нащадків, над яскравим зв'язком задуму творця споруди і навколишнього середовища - природи, рельєфу, забудови.

Про автора:
Андрій Майковський, 40 років, проживає у м. Чернігів, Україна. Тревел-арт-фотограф, засновник фотомайстерні «Майк Подорожник». Фотограф-самоук, фотографує з 7 років, постійно вдосконалюється у техніці фотографії та пост-обробки. Інженер-дорожник (магістр у сфері дорожнього будівництва), професійний управлінець (диплом з відзнакою по менеджменту організацій), сертифікований коуч (питання особистої ефективності). Подорожі також є одним з улюблених занять починаючи з 10-місячного віку. Знаходить сенс фотографії у тому, щоб глядач отримав з неї дещо більше, ніж те, що безпосередньо зображене. Улюблений вислів - «Людина є сумою місць, які вона пропустила через своє серце».
Віддає перевагу фотографії як засобу для донесення свого бачення, оскільки зображення на фотографії, яке вражає глядача, базується на реальному кадрі, і це дарує глядачеві обґрунтовану надію на те, що диво існує насправді. Діяльність фотомайстерні спрямована на створення авторських фотокартин, фотокниг та фотоальбомів, присвячених ландшафтам, природі, архітектурі України. Жовтий лист, що тремтить на вітрі, сніжна ковдра поля, повільний літній туман, сумні статуї в осінньому парку, виразний фасад старого будинку, елегантне дерево на березі швидкої річки. Повернення людині краси цих моментів – безцінне. Наше завдання – віддзеркалити для глядача світ, частиною якого людина є, але в якому наразі вона відсутня, і викликати у глядача власні нові думки, емоції та відчуття.

фотовиставка «ХРАМИ ДУШІ СІВЕРСЬКОЇ...»
фотовиставка «ХРАМИ ДУШІ СІВЕРСЬКОЇ...»
фотовиставка «ХРАМИ ДУШІ СІВЕРСЬКОЇ...»
фотовиставка «ХРАМИ ДУШІ СІВЕРСЬКОЇ...» 
Куратор проекту:
Valery Leshchynsky, Creative / Art Director в Kievphotos-Hall

Партнери проекту:
Національна спілка фотохудожників України
ART - об'єднання «Kievphotos-Hall»
Арт-клуб «Видиво й вино»
Київська Школа Фотографії
Український Центр Фотомистецтва

Медіа-підтримка:
fotokiev.info
Kiev-Holidays

Інформаційна підтримка:
журнал «Міжнародний туризм»
проект «Українська Фотографія»
fotoafisha.com

Титульний спонсор:
L & V Studio

Консультація і купівля авторських фоторобіт:
Арт-клуб «Видиво й вино», тел.:+38 066 355 1847