Валеріан Антонович. Світлини Майдану. Ретроспектива

ЩО: фотовиставка «Валеріан Антонович. Світлини Майдану. Ретроспектива»
ДЕ: Київська публічна бібліотека ім. М.В. ГОГОЛЯ, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 136, тел. +380 44 529-14-73
КОЛИ: 15 лютого - 01 березня 2018, з 11:00 до 19:00 (крім суботи), неділя з11:00 до 18:00
ВХІД: вільний
автор Валеріан Антонович 
Виставка містить близько 30 фотографій про події, що розгорталися на головному Майдані України восени 2013-го та взимку 2014-го. Фото зроблені у формі репортажу, відтворено хронологію подій. Студентський Майдан стає всенародним. Героїв об’єднує і загартовує вогонь свободи, вони ж проявляють найкращі риси людяності і самопожертви. Драматичні і щасливі сторінки Революції гідності, як побачив їх фоторепортер, який завжди був у вирі подій, у найзапекліші миті. Вогонь, домінуючи на світлинах, стає фоном, учасником та головним героєм дійства. Це Вогонь Очищення. Революційна патетика, напруження, накал емоцій створюють ефект присутності глядача на місці подій. Вражають психологічні портрети учасників драми, які опинились по різні боки барикад.

Валеріан Антонович  ВАЛЕРIАН АНТОНОВИЧ (19.11.1967 – 28.07. 2015)
Автора вже немає серед живих, але його світлини назавжди в нашому серці, вони, як документи iсторi, мають служити людям. Репортер до останнього дихання. Справжній воїн журналістського фронту.

«Майте мужність жити своїм розумом»
(Емануїл Кант)

Біографічні відомості:
Народився у Житомирі в родині військових. Фотографував з 7 років, відтоді як дідусь-полковник подарував перший фотоапарат ФЕД-2. Стає фотокореспондентом місцевої преси ще зі шкільних років, створює аматорські фільми, призер Всесоюзного конкурсу «Оружием смеха». З 1992 р. працює відеооператором Житомирського обласного телебачення, створює персональні фотовиставки у м. Житомирі. У 1999р. закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І.К. Карпенка-Карого за спеціальністю «Оператор кіно і телебачення».

З 2000р.- член Спілки журналістів України. Постійно співпрацює з газетами «День», «Дзеркало тижня», «Україна і світ», «События»,«Молодь України», «ТВ-парк», «Україна молода», «Сегодня», «Житичі», «Киевский телеграф», центром журналістських досліджень, агенцією УНІАН. З 2001 р. оператор Національної телекомпанії України, оператор –постановник програми «Подорож у дитинство», створює документальні фільми про європейську співдружність молоді. Учасник фотовиставки до 50-річчя Національної телекомпанії України. У 2003р. отримує додаткову освіту –режисер телебачення та режисер відеомонтажу в Українському інституті телебачення , радіо і преси. З 2008р. по 2012 р. організатор і натхненник мистецьких фотопленерів. З 2012р. працює викладачем фотодисциплін коледжу Національного Університету технологій та дизайну. Організатор тижнів фотомистецтва, численних майстер-класів, участі закладу у міжнародних фотожурналістських проектах.

У 2013-2014 щоденно проводить зйомку на головному Майдані України. Самовіддано відображає буремні події Революції гідності. У дні найзапеклішого протистояння отримує легке поранення . З 2014 року спільно з Товариством Червоного Хреста України організовує Всеукраїнський фотоконкурс та серію фотовиставок у різних містах України, присвячених волонтерам Червоного Хреста. Співпрацює із загальнонаціональною програмою «Людина року». Влаштовує благодійні заходи допомоги пораненим воїнам АТО. Остання фотовиставка, присвячена волонтерському рухові, відкрилася у рідному місті Валеріана – Житомирі.

Валеріан Антонович пішов з життя у віці 47 років під час фотозйомки визначної події для християн на День хрещення Київської Русі-України 28 липня 2015 року на території Києво-Печерської Лаври з фотокамерою у руках. Яскрава особистість, енергійний, харизматичний. Відображаючи подію, іноді і сам ставав подією.

CREDO:
Бути очима, диханням і пульсом самого життя. Іти без роздумів у вир подій. Постійно вчитися. Відображаючи світ , бодай на мить вхопити мінливу істину і донести її до людей.

автор Валеріан Антонович автор Валеріан Антонович автор Валеріан Антонович 

Фотовиставки:
• «Дубенський край», Палац Любомирських, м. Дубно, Рівненська обл., 2008 «Вітер у гривах» , Мистецька галерея «Коло» Київ, 2008
• «Полтавські обрії», «Батьківський поріг» , Бібліотека ім. В.І. Вернадського , Київ, 2011; «Любарські обрії» м. Любар, Житомирська обл., 2011
• «Зелені легені Києва», Національна бібліотека України для дітей, Київ, 2012
• Участь у фотовиставці газети « День», Київ, 2012 • «Перлина Азову», Кирилівка, Запорізька обл., 2011- 2012.
• «Київ та кияни» , «Український Дім», Київ, 2012
• Персональна фотовиставка «30х45.Выставка не к юбилею», «Український Дім», Київ, 2013
• «Сотня світлин Майдану» , Національний музей Тараса Шевченка, Київ, 2014
• «Європейський вибір українського Майдану», історико-меморіальний музей Михайла Грушевського, Київ, 2014
• Серія всеукраїнських фотовиставок «Волонтери Червоного Хреста» , «Український Дім», Київ, 2015; Чернігів, Суми, Житомир, 2015
• Фотовиставка «Волонтерське покликання» в рамках загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», Національний палац мистецтв «Україна», Київ, 2015